1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Туторијал 4 месеци free Apple Music

Дискусија во форумот 'Генерална дискусија' започната од Viziano, 3 ноември 2019.

 1. Viziano

  Viziano
  Intern

  22
  17
  9 Јули 2014
  Машко
  Mit Apple Music Millionen Songs jederzeit & überall streamen

  На линков ќе добиете код за 4 месеци.

  За Android:
  1. Правите акаунт на Apple ID со држава Германија
  2. После "Manage Account" и edit на "Payment & Shipping", ќе пишете random адреса но мора германски zipcode(Google)
  3. Симнувте Apple Music на тел, па Settings->Sign in, се логирате.
  4. После Account и таму има redeem code.

  Никаде не треба картичка, само кликнете на "None".

  За iOS:
  1. Open Apple Music

  2. Press "View Apple ID"

  3. Change your Country to Germany/Spain/Italy (Find a postcode online)


   4. Confirm, When adding card just select "none"

  • You do not need to enter credit card information
  5. Redeem the Code

  ;);););)
   
  Последна промена: 3 ноември 2019
  Zippo, Frozen., Steam. и на уште 1 им се допаѓа ова.
 2. masterwu

  masterwu
  Gaining Experience

  493
  377
  11 Февруари 2016
  Машко
  Пред да проба некој, откако ќе смените регион и ќе го внесите кодот, не може да го вратите регионот се додека не истече бесплатната претплата. Јас сега се зезнав и ќе треба да останам на Германскиот регион до 3ти март.

  Not worth the hassle.
   
  it_boy, Viziano и на TylerMkD им се допаѓа ова.
 3. TylerMkD

  TylerMkD
  Unstoppable

  2,080
  3,410
  7 ноември 2014
  Машко
  Налет...
   
 4. Steam.

  Steam.
  On your way to fame

  712
  643
  31 Мај 2011
  ова е одлично, квалитетот на streamот у споредба со spotify(модиран апк) е ненормален, 4 месеци рај на уши. Фала многу!

  апк иначе симнете ја 2.8.5 од apkmirror, ја нема на наш плеј стор.
   
  На Zippo и Viziano им се допаѓа ова.
 5. Tomislav96

  Tomislav96
  On your way to fame

  732
  786
  7 Февруари 2013
  Машко
  Студент, Информатика
  Јас за 1 евро веќе 6ти месец имам Spotify Premium, и на највисок квалитет стрим звукот е фантастичен.
  Имате на redditbay повеќе информации.
   
  На Psycore му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Steam.

  Steam.
  On your way to fame

  712
  643
  31 Мај 2011
  пин за премиум, или акаунт?
   
 7. masterwu

  masterwu
  Gaining Experience

  493
  377
  11 Февруари 2016
  Машко
  Update: Ги повлекувам зборовите од претходниот пост. Мислев дека ќе сум блокиран од App Store да не можам да спуштам апликации поради регионот, али си функционира во ред.

  Фала друже :)
   
  На Viziano му/ѝ се допаѓа ова.
 8. BlueBaron

  BlueBaron
  Gaining Experience

  183
  143
  19 Јануари 2016
  Машко
  Студент
  До кога трае промоцијава?
   
 9. Viziano

  Viziano
  Intern

  22
  17
  9 Јули 2014
  Машко
  Е тоа незнам. Али кодовите имаат рок 30дена да се redeem.

  Со VPN и Incognito се генерираат колку сакаш :carefree:
   
  На BlueBaron му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Zippo

  Zippo
  On your way to fame

  764
  683
  22 oктомври 2014
  Data Analyst
  Браво одлична работа, секоја чест!
   
  На Viziano му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Tomislav96

  Tomislav96
  On your way to fame

  732
  786
  7 Февруари 2013
  Машко
  Студент, Информатика
  Ни едно ни друго, маил од акаунтот му давам и ме внесува во Spotify Family premium plan
   
  На Steam. и vlavot им се допаѓа ова.
 12. Steam.

  Steam.
  On your way to fame

  712
  643
  31 Мај 2011
  ендна промоцијата, за тие што уште сакаат.
   
 13. NiceNaumoski

  NiceNaumoski
  Intern

  70
  25
  16 oктомври 2014
  Машко
  App not installed кога пробувам да ја сметнам од страниве а не од Play Store...
   
 14. BlueBaron

  BlueBaron
  Gaining Experience

  183
  143
  19 Јануари 2016
  Машко
  Студент
  Има пак кодови, кој сака нека земе. Само што наместив, бесплатно до 5 март. :D
   
  На Viziano и Steam. им се допаѓа ова.
 15. Steam.

  Steam.
  On your way to fame

  712
  643
  31 Мај 2011
  симни друг фајл менаџер и отиди до апкто, play protect те заебава, не си стиснал allow кога те прашало/си го утнал. изгаси го плеј протект as is од плеј стор, и инсталирај го апкто од apkmirror од друг фајл менаџер. Ќе ти даде да го инсталираш.
   
  На NiceNaumoski и Viziano им се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...