1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

4:3 монитори?

Дискусија во форумот 'Графички картички, звучни картички и монитори' започната од shooter, 27 Септември 2010.

 1. shooter

  shooter
  Gaining Experience

  536
  351
  2 Март 2010
  Машко
  Дали сте сретнале у скоро време негде по нашите фирми 4:3 монитори? Барам да купам (повише ради ќејф) 22 или 24 инчен ама у ниедна продавница не најдов. :isplashen: ако некој има некоја информација нека сподели.
  Поздрав
   
 2. NikacXMKD

  NikacXMKD
  Gaining Experience

  340
  217
  7 Јули 2010
  Машко
  Пробај во нико компјутери.поздрав
   
 3. mickeymkd

  mickeymkd
  Intern

  411
  43
  7 Јануари 2009
  Машко
  Не верувам дека ке најдеш таков монитор, посебно 22ка или 24ка. Ако нешто се наоѓа најверојатно би бил 17ка или 19ка. Веќе 16:10 станаа ретки, а камо ли 4:3. Сите нови модели што ги вадат се 16:9.
   
 4. feit

  feit
  Intern

  684
  43
  12 Февруари 2009
  Тоа ти е како да бараш радио само со касети...
   
 5. lynx

  lynx
  Unstoppable

  3,367
  3,075
  4 Септември 2008
  Над 19 инчи нема, али ако си заинтересиран јас може да ти најдам нови 19" Benq, но формат 5:4.
  Има и VGA и DVI влезови.

  Пиши на пп, ако има интерес.
   
 6. bandit

  bandit
  Intern

  14
  1
  3 Мај 2010
  ima da se najde u MAKS kompjuteri kaj kruzen tek ,4:3 KTC ama e 19inc
   
 7. Stingbad

  Stingbad
  Баниран/a

  91
  6
  30 Септември 2009
  Ako ti e za postari igri sto nemaat opcija za widescreen rezolucii, zemi nekoj koristen crt.

  Za sto drugo bi ti bilo potrebno 4:3 monitor neznam... ako ti e za ekstra monitorce da ti sedi na masa a nemas mnnogu prostor, zemi nekoj sto ima moznost za rotacija 90 stepeni.
   
 8. NetworX

  NetworX
  Intern

  959
  46
  3 Мај 2009
  Имаше во анхоч пред некој ден видов, во лептокарија
   
 9. goce ilievi

  goce ilievi
  Intern

  633
  43
  2 Март 2010
  Има и во макпетрол,кај олимписки.Делл 17
   

Сподели

Вчитување...