• Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Продадено 3x Екстерни дискови (2TB, 3TB, 4TB)

Статус
Затворена за нови мислења.

Rikimaru

Unstoppable
26 март 2016
2,436
3,740
Битола
Здраво дечки,

Прво на проценка, па на продажба, одат 3 екстерни дискови, од кои 1 е 3.5" со адаптер, а другите 2 се 2.5" без адаптер:

1. Toshiba STOR.E ALU 2S 3TB USB 3.0:

2. Seagate Maxtor М3 Portable 2TB USB 3.0:

3. Seagate Maxtor М3 Portable 4TB USB 3.0:

Сите дискови имаа функција на DATA DUMPS за серии, филмови и музика. Што значи, откако сум снимил фајл за чување, не сум го преснимувал.

Дисковите се прочистени во секоја смисла на зборот и се спремни за нов газда. Двата Seagate дискови доаѓаат со ОРИГИНАЛНО ПАКУВАЊЕ, а за Toshiba-та имам адекватна кутија и оригиналната документацијата.

Сите дискови се КУПЕНИ ОД АНХОЧ и на сите им е истечена гаранцијата. Во продолжение се дисковите и screenshots oд S.M.A.R.T. и chkdsk тестови.

Слободно прашајте што плус ве интересира. Поздрав.

1.jpg
S.M.A.R.T..jpg
bad sectors.jpg
 

Rikimaru

Unstoppable
26 март 2016
2,436
3,740
Битола
Up. Ајде дечки проценка некоја реална, зависно состојбата на дисковите и сегашната цена на слични уреди.
 
Последна промена:

Rikimaru

Unstoppable
26 март 2016
2,436
3,740
Битола
Штом нема проценки, оформив јас врз основа на НАЈЕФТИНИТЕ слични уреди од Анхоч.

1. најефтин 2TB во Анхоч е 3.550 ден. Anhoch PC Market Online - HDD External 2.5" 2TB USB 3.0 Intenso Memory Case Black па го продавам 2TBниот за 1800 ден.
2. најефтин 3TB во Анхоч е 5.290 ден. Anhoch PC Market Online - HDD External 2.5" 3TB USB 3.0 Western Digital Elements Portable Black па го продавам 3TBниот поефтино за 2200 и поради тоа што е 3.5 со адаптер.
3. најефтин 4TB во Анхоч е 5.800 ден. Anhoch PC Market Online - HDD External 2.5" 4TB USB 3.0 Toshiba Canvio Basics Black па го продавам 4TBниот за 2800 ден.

Ако имате забелешки, слободно споделете.
 
Последна промена:

Goran995

On your way to fame
16 ноември 2019
558
850
Скопје
Би го резервирал Maxtor-от од 2TB.

Ми треба некој екстерен за бекап на лични податоци (слики, музика, документи) повремено и да стои во фиока. Затоа и ти пишав да ги ставиш на оглас во таа другата тема кога бараше како да ги избришеш пред продавање, ако се сеќаваш.
Дали праќаш по карго?
 

Rikimaru

Unstoppable
26 март 2016
2,436
3,740
Битола
Би го резервирал Maxtor-от од 2TB.

Ми треба некој екстерен за бекап на лични податоци (слики, музика, документи) повремено и да стои во фиока. Затоа и ти пишав да ги ставиш на оглас во таа другата тема кога бараше како да ги избришеш пред продавање, ако се сеќаваш.
Дали праќаш по карго?
Заминаа сите во рок од 2 мин нажалост. Ако се откажи нешто ќе пишам.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Онлајн членови

Статистика

Теми
44,069
Мислења
871,240
Членови
30,405
Најнов член
FenomenX
На врв Дно