• Поради преголемиот интерес за графички карти, и злоупотребата на платформата за личен профит, се забранува проценка на графички карти на неопределено време.
    Секој кој нема да го почитува ова правило ќе му биде одземено правото на огласување перманентно.

    Со почит It.mk
  • Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Продадено 3x ASUS ROG STRIX RTX 3090 OC 24GB

Статус
Затворена за нови мислења.
  • Ја почнал/а темата
  • #1

AndrejFerdzo

Gaining Experience
18 ноември 2013
853
308
AndrejFerdzo's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 5 2600X
Motherboard
Gigabyte X470 Aorus Ultra Gaming
Storage
WD 256GB NVME +Toshiba 4TB + WD Green 2TB + Samsung 850 500GB EVO
PSU
CoolerMaster V1000
RAM
Kingston HyperX Predator 2x8GB 3200MHz
Video card
2x Saphire Nitro + RX570
Case
DeepCool Matrexx 70
Mouse
Logitech MX Master
Keyboard
Microsoft Comfort Curve Keyboard 2000
Audio
Topping DX3 Pro
Monitor
MSI MAG271CR
Се продаваат три ASUS ROG Strix RTX 3090 OC.
Графичките се неотпакувани.

Цената е 205к по графичка.

Контакт:
075237022
 

Атачменти

  • 145.1 KB Прегледи: 167
Изменето од модератор:
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44,016
Мислења
854,654
Членови
29,639
Најнов член
Ivica_regan
На врв Дно