• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

3Ware Raid Controller ?

  • Ја почнал/а темата
  • #1

smokie

Intern
27 февруари 2008
1
0
Има некој идеја каде и дали може да се набави raid контролер од 3ware, било кој od 8000 серија да речеме ? Само 3Ware има пристојни драјвери за GNU/Linux за разлика од останатите.

Поздрав
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,802
Мислења
850,638
Членови
29,485
Најнов член
ooooti
На врв Дно