1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

3G problemi

Дискусија во форумот 'Oстанато' започната од StabiKaa, 23 ноември 2009.

 1. StabiKaa

  StabiKaa
  Intern

  8
  0
  23 ноември 2009
  Zdaravo zemav 3G stikce za laptop ama epten mi e spor od 2 do 7 kbps a ednas brzinata mi skokna do 2 megabiti neznam sto e problemot moze li pomos?
   
 2. feit

  feit
  Intern

  684
  43
  12 Февруари 2009
  Зависи дали имаш покриеност на 3Г. Скоро сите мали градови во Македонија не се покриени со 3Г мрежата па таму користиш или EDGE или што е поверојатно GPRS.
   
 3. the.Escapist

  the.Escapist
  Intern

  266
  20
  21 Јануари 2009
 4. marv

  marv
  Practice makes perfect

  2,226
  1,515
  5 oктомври 2007
  Машко
  Исто зависи и од оптовареноста на базната станица која ја фаќаш. На пример јас у Карпош цепам и со 2.4 по некад (стандард околу 2) ама со истиот компјутер и 3г стик у центар макс 1м сум извадил.
   
 5. StabiKaa

  StabiKaa
  Intern

  8
  0
  23 ноември 2009
  I koga imam pospora brizina do 7kbps mi sveti crveno togas koga imav 2 megabita plavo a na isto mesto bese postaven laptopot:ermm:
   
 6. StabiKaa

  StabiKaa
  Intern

  8
  0
  23 ноември 2009
  3G USB модемот Ви овозможува брз мобилен безжичен интернет пристап на Вашиот компјутер или лаптоп, каде и да сте.

  3G USB модемот Ви овозможува:

  * Максимална брзина на пренос на податоци до 3,6 Mbps
  * Порт за мемориска картичка (micro SD)
  * Можност за испраќање и примање на SMS пораки
  * Поддржува технологии: HSDPA/UMTS/EDGE/GPRS/GSM
  * Оперативна системска поддршка за: Windows 2000, XP SP3, Vista, Apple MAC OS X 10.3, 10.4, 10.5
   
 7. StabiKaa

  StabiKaa
  Intern

  8
  0
  23 ноември 2009
  ej se bilo do mreza ja smeniv staviv na racno i najdov najdobrata i do 4 megabiti mi leta netot fala za pomosta
   
Слични теми
 1. metoskopje
  Одговори:
  5
  Прегледи:
  1,252
 2. JacKass
  Одговори:
  5
  Прегледи:
  1,111
 3. cinderella
  Одговори:
  7
  Прегледи:
  1,427
 4. Boge
  Одговори:
  1
  Прегледи:
  764
 5. nikola_bb
  Одговори:
  6
  Прегледи:
  1,071
Вчитување...

Сподели

Вчитување...