• Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

3ds max

darkoz

Intern
12 февруари 2015
13
1
дали некој може да ми помогне да пронајдам материјал за прогрмава на македонски? ми треба за есеј дека

p.s зошто претходно темата што ја напишав во врска со ова беше избришана?
 

omegaRED

Unstoppable
13 септември 2011
2,407
3,011
Скопје
omegaRED's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 5800X & NZXT Kraken X63
Motherboard
ASUS TUF Gaming X570 Plus
Storage
2xSilicon Power P34A80 1TB, 6TB WD Red + 2TB Toshiba +1TB WD Blue
PSU
CoolerMaster Vanguard V1000
RAM
4 x 8GB Kingston HyperX @ 3600 MHz
Video card
MSI RTX 3080 Suprim X
Case
NZXT H710i black/white
Mouse
Logitech G903 Lightspeed
Keyboard
MSI Vigor GK50 low profile
Audio
SteelSeries Arctis Pro Wireless & Logitech X540
Monitor
LG UltraWide 38WN95C-W
OS
Windows 10 x64 Pro
Каков материјал ти треба? Тешко дека има нешто на Македонски, ама затоа интернетот е полн со сѐ и сешто за 3DS MAX на англиски.
 

darkoz

Intern
12 февруари 2015
13
1
епа токму на македонски ми треба материјал бидејќи преведувањето ми оди тешко поради некои поими кои се користат
 

OldSchoolPvP

Practice makes perfect
13 февруари 2014
744
1,171
Shutter Island
Која ти е конкретната тема на која ќе пишуваш ако може да знаеме бидејќи не знам што точно ти треба за 3dsmax.
Ако немаш тема посочи што ти треба 3ds max e опширен поим. Или пак све ти треба ? XD
 

darkoz

Intern
12 февруари 2015
13
1
Епа имам тема со наслов "Тродимензионалниот свет на 3ds Max" општо некои најосновни работи да објаснам ми треба
 

Isak Keyten

Practice makes perfect
25 ноември 2014
1,128
1,267
Скопје
Isak Keyten's setup  
Processor & Cooler
Intel® Core™ i5-4460 Processor 6M Cache, 3.20 GHz Haswell 22nm Technology
Motherboard
ASUS H81M-K (SOCKET 1150)
Storage
Samsung SSD 850 PRO 120GB
PSU
Thermaltake TR2 Bronze 700W
RAM
Kingston HyperX DDR3 8GB 1600Mhz Single-channel
Video card
ASUS AMD Radeon R9 280x 3072MB
Mouse
Micfosoft IntelliMouse Optical 1.1 Black
OS
macOS Sierra - 10.12.1
Епа имам тема со наслов "Тродимензионалниот свет на 3ds Max" општо некои најосновни работи да објаснам ми треба
Ти ја избра темава или ти ја доделија?
Ако ја избра зашто се фаќаш за оро што не го знаеш?
 

Miroslav Ilic

Gaining Experience
18 ноември 2012
214
68
Ако сакаш да работиш со било каква програма треба да знаеш барем малку англиски...

ПС Тешко дека нешто ќе најдеш на македонски, освен ако не одиш на приватни часови што не ти се исплати. Имаш доста видео и пишани туторијали, гуглај ;D
 

darkoz

Intern
12 февруари 2015
13
1
англискиот не ми претставува проблем туку изразите како Skinning, rendering и слично се проблемот не се преведуваат на македонски иако го знам нивното значење не можам да најдам соодветен збор во тоа е проблемот, али добро скоро готов сум со проектот па ќе видиме резултат :D
 

goranski

Gaining Experience
20 март 2013
305
141
англискиот не ми претставува проблем туку изразите како Skinning, rendering и слично се проблемот не се преведуваат на македонски иако го знам нивното значење не можам да најдам соодветен збор во тоа е проблемот, али добро скоро готов сум со проектот па ќе видиме резултат :D

А ова за кој предмет ти е? Македонска литература и правопис?
 

darkoz

Intern
12 февруари 2015
13
1
А ова за кој предмет ти е? Македонска литература и правопис?
а ти горански демек јак типац си на форумов или имаш проблем некој со самиот себе?
постов беше заради то шо барав помош, а не ти да коментираш дали знам англиски или не, ако беше за сарказам сигурен сум дека има посебна секција или друг форум за сеир па слободно отвори и позаебавај се таму
 

goranski

Gaining Experience
20 март 2013
305
141
а ти горански демек јак типац си на форумов или имаш проблем некој со самиот себе?
постов беше заради то шо барав помош, а не ти да коментираш дали знам англиски или не, ако беше за сарказам сигурен сум дека има посебна секција или друг форум за сеир па слободно отвори и позаебавај се таму

oo yeah!
 

goranski

Gaining Experience
20 март 2013
305
141
грефче најобично кое нема попаметна работа во животот освен да изгрува јаки типац на интернет каде и баба може да биде секс бомба

грефче е да си англиски неписмен во 2015 година со семинарска за 3Дмакс под рака :sick:
 

moongose

Unstoppable
19 јули 2013
3,122
3,583
Членот бараше материјал на македонски заради терминологијата од област која што не ја познава што е барање сосема на место.
А јазик се учи ама култура изгледа тешко се стекнува...
 

darkoz

Intern
12 февруари 2015
13
1
Членот бараше материјал на македонски заради терминологијата од област која што не ја познава што е барање сосема на место.
А јазик се учи ама култура изгледа тешко се стекнува...
објасни го тоа на денешнава "паметна" раја, бидејќи очигледно тој се родил сезнајко (се освен култура научил) па сега им се потсмева на другите
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44,053
Мислења
870,897
Членови
30,388
Најнов член
franko
На врв Дно