• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

3DS MAX

FreakyDroid

On your way to fame
21 август 2008
662
669
Гевгелија
FreakyDroid's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 7 2700X - MasterLiquid ML240L
Motherboard
ASRock - Fatal1ty K4 X470
Storage
2 x 4TB WD Black, Samsung 250 Evo 256GB, WD Black 500GB M.2
PSU
Gigabyte Odin Pro 1200W
RAM
4x16 GB G.Skill @ 3200MHz CL16
Video card
MSI GeForce GTX 1080 Ti Duke
Case
Cooler Master HAF-X
Mouse
Razer Viper Ultimate
Keyboard
GK-979
Audio
Шајзе Genius
Monitor
LG 27GL850
OS
Win 10 x64
Enteriorot ti e dobar, ti fali malce post dorabotka vo Photoshop.

Mercedesov e zakon!

Mal sovet od moja strana. Stavi HDRI vo Environment da ima sto da reflektira kolata ;) Vaka ti reflektira samo edna boja, so HDRI, renderov ke izgleda mnogu mnogu bolje.
 
  • Ја почнал/а темата
  • #29

pepo123

Gaining Experience
8 април 2008
167
258
www.google.com
Mal sovet od moja strana. Stavi HDRI vo Environment da ima sto da reflektira kolata ;) Vaka ti reflektira samo edna boja, so HDRI, renderov ke izgleda mnogu mnogu bolje.
Znam , Znam ... Toa na kraj go stavam , ama mi se dopadna vaka matt boja ( se poznavaat crtite na kolata i slicno) pa resiv da go ostavam. :)
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44,211
Мислења
858,225
Членови
29,734
Најнов член
Анита Јан
На врв Дно