1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

3dfx Voodoo Носталгија

Дискусија во форумот 'Графички картички, звучни картички и монитори' започната од zorandesign, 15 Јануари 2012.

 1. zorandesign

  zorandesign
  Баниран/a

  1,618
  674
  6 Јуни 2007
  За сите оние кои сакаат повторно да ги заиграат игрите исто онака како што некогаш тоа го правеле со помош на некое Voodoo. ;) Уживајте!
   
  Revan, psyside, ImTheDude и на уште 1 им се допаѓа ова.
 2. zorandesign

  zorandesign
  Баниран/a

  1,618
  674
  6 Јуни 2007
  Испробано, игрите изгледаат одлично, подобро отколку во D3D мод.
  Досега ги тестирав NFS 3 и SportsCarGT, под Win7 x64.
   

Сподели

Вчитување...