1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

3D Printing

Дискусија во форумот 'Oстанато' започната од dariuus, 16 Март 2020.

 1. dariuus

  dariuus
  Intern

  31
  38
  19 ноември 2018
  Машко
  Некој да има 3Д принтер да ми помогне ми требаат пластичиња за слушалки Logitech G430 и колку би коштало?
  Овакво нешто е :
  [​IMG]

  Eве линк за принтот : Logitech G430/G930/F540 Hinge Replacement by MasterFX
   
  На sas_klar му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Rikimaru

  Rikimaru
  Practice makes perfect

  1,064
  1,299
  26 Март 2016
  Даскал
  Да ја оживеам темата. И мене ми притреба 3д принтер. Ќе купував едно време ама не најдов пари за квалитетен па барам некој којшто нуди таква услуга.
   
Слични теми
 1. VenusDoom
  Одговори:
  18
  Прегледи:
  2,084
Вчитување...

Сподели

Вчитување...