Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
 • Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!
 • Хеј Гостин сакаш да отвориш нов оглас, но не можеш да го сториш тоа?
  Најверојатно си пропуштил дека е активиран нов сервис наречен ИТ Огласник Ѕирни го тука и ако сакаш да прочиташ повеќе, да дадеш некаква идеа, пофалба или критика за истиот куцни ни тука будно ја следиме темата и одговараме на вашите пораки.

  Со почит,
  Вашиот ИТ.МК

3Д Принтинг услуги

Rikimaru

Даскал
26 март 2016
3.205
5.216
Битола
Rikimaru додаде нов оглас:

3Д Принтинг услуги - Проценка

Дечки,

Потребна ми е замена на мало пластично делче но не можам да најдам некој со 3д принтер.
Ако некој од вас е со 3д принтер, ви праќам .STL file и треба само принт да кликнете.
Нормално ќе се раздолжиме колку што треба.

Поздрав.

Видете го целиот оглас...
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
47.093
Мислења
974.349
Членови
35.396
Најнов член
AceOFspades
На врв Дно