Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
 • Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!
 • Хеј Гостин сакаш да отвориш нов оглас, но не можеш да го сториш тоа?
  Најверојатно си пропуштил дека е активиран нов сервис наречен ИТ Огласник Ѕирни го тука и ако сакаш да прочиташ повеќе, да дадеш некаква идеа, пофалба или критика за истиот куцни ни тука будно ја следиме темата и одговараме на вашите пораки.

  Со почит,
  Вашиот ИТ.МК

Подарувам 3d printed IO cover

Статус
Затворена за нови мислења.

boksata

Fast & Curious
27 декември 2017
474
773
boksata додаде нов оглас:

3d printed IO cover - Проценка

Подарувам 3д принтани io covers, за постари матични кои немаат фабрички.
Моделот е од следниот линк:

Видете го целиот оглас...
 

toshex

the fool
18 септември 2013
6.402
7.988
Мелмак
Пофалби. Напомена дека со ваков кавер не можете да користите графичка во PCI-E слотот на ITX плоча ко на сликите. На ATX плочи мислам дека PCI-E x16 слотовоите се едно место подолу така шо не би било проблем.
 

boksata

Fast & Curious
27 декември 2017
474
773
Да, затоа од долната страна го нема тоа за штрафење, само едниот држач е оставен (горниот).
At least мислам дека заради тоа, не се сеќавам баш.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
47.255
Мислења
977.503
Членови
35.564
Најнов член
songzhu
На врв Дно