1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

3Д очила

Дискусија во форумот 'Радио, телевизија, радио-телевизиски сигнал и него' започната од Goroner, 8 Март 2010.

 1. Goroner

  Goroner
  Intern

  313
  13
  28 Април 2007
  Дали знае некој каде мозам да купам 3д очила оние картонските,пробав со фолии во боја црвена со плава и има некој ефект ама мислам дека мозе и болје плус тоа немозам да ги средам за да мозам да ги носам кога гледам несто во 3д и морам во рака да ги дрзам ипак 3д картонските се болје па ако знае некој нека писе видов на сајтов има бесплатни со SASE ама незнам колку е точно дали некој има земено од таму , еве го сајтот
  http://www.3dglassesonline.com/how-do-3d-glasses-work/

  фала поз!
   
 2. Fiasco

  Fiasco
  Gaining Experience

  3,036
  203
  2 Март 2008
  Има на сајтов: www.suntekstore.com

  Најди ги и нарачај си. Функционира со виза и мастер.
  Бесплатна достава до МК.

  Ќе ги добиеш за 2-3 недели.
   
 3. Goroner

  Goroner
  Intern

  313
  13
  28 Април 2007
  на сајтот што ми го даде нема 3д наочари ,btw ја прашав ако се наоѓа некоја локална продавница(Скопје) бидејќи немам кредитна.. фала позз
   
 4. ''TcM>>

  ''TcM>>
  Intern

  961
  39
  6 Јануари 2008
  Машко
  А во Скопјево негде може ли да се купат? ако ги има негде на пазаров. И јас би сакал да си земам, ама не нешто кујзнае какви, него едноставни, како што е и наведено - картонски..
   
 5. Fiasco

  Fiasco
  Gaining Experience

  3,036
  203
  2 Март 2008
  Мој познаник штотуку ги доби 3д наочарите нарачани од тој сајт.
  Барај убаво. ;)
   
 6. Kupe3

  Kupe3
  Intern

  138
  1
  2 Јуни 2008
  Побарај во некоја книжарница. Има некоја сликовница со 3Д слики и во неа има наочари. Мислам од Топер беше изданието. Ја видов во таа книжарницата на излезот од ГТЦ, но претпоставувам ја има и во други.
   
 7. Ani Banani

  Ani Banani
  Intern

  1
  0
  11 Јануари 2012
  Машко
  Јас видов во Топер во ГТЦ,има по 2 пара картонски,210 денари се книгите,незнам како се викаа.
   
 8. Steff_Maja

  Steff_Maja
  Practice makes perfect

  4,140
  1,685
  30 Мај 2010
  Малку стара да не е темава ?
  Само две години :)
   

Сподели

Вчитување...