• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Купено 32GB DDR3 RAM

Статус
Затворена за нови мислења.
  • Ја почнал/а темата
  • #1

fuzzjaw

Unstoppable
13 јануари 2014
1,545
2,549
16GB испадна дека ми се малку за некои работи, а во продавнициве ново нема ништо.

Ми одговараат неколку опции:

  • 4 плочки по 8GB
  • 2 плочки по 16GB
  • 2 плочки Kingston ValueRAM Low Profile KVR16N11/8 по 8GB, за да дополнам на она што го имам.

Ако се најде 32GB што ми одговара, можам во замена да понудам 2x8GB KVR16N11/8.

Понудете овде или по ПП.
 

Necromancer

Unstoppable
24 февруари 2012
3,371
3,896
Скопје
Мислам дека имам баш како последната точка Kingston ValueRAM Low Profile KVR16N11/8 , една плочка од 8. Јас па барам 2 х 4.

Ќе проверам попладне дома ако ти одговара само една.
 
  • Ја почнал/а темата
  • #3

fuzzjaw

Unstoppable
13 јануари 2014
1,545
2,549
Мислам дека имам баш како последната точка Kingston ValueRAM Low Profile KVR16N11/8 , една плочка од 8. Јас па барам 2 х 4.

Ќе проверам попладне дома ако ти одговара само една.
Ако се најде уште некој со таква, да, ми одговара. Инаку има шанса со три плочки да изгубам dual channel, би го избегнал тоа, или две или четири.
 

Necromancer

Unstoppable
24 февруари 2012
3,371
3,896
Скопје
Ако се најде уште некој со таква, да, ми одговара. Инаку има шанса со три плочки да изгубам dual channel, би го избегнал тоа, или две или четири.
Да да, тоа мислев и јас, да најдеш уште една иста евентуално.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
42,652
Мислења
822,452
Членови
28,287
Најнов член
Eftim555
На врв Дно