1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Продадено 3

Дискусија во форумот 'Продавам' започната од Creed_Bratton, 28 Декември 2017.

Тагови:
 1. Creed_Bratton

  Creed_Bratton
  Gaining Experience

  285
  328
  6 Август 2007
  ТechGeek
  Продавам телефон Xiaomi Redmi 4 Prime, Gold боја, купен од Анхоч со гаранција до крај на Април 2018.

  Одлично сочуван (минимални гребнатинки на рамката горе и долу, стандардно за метал), во оригинал кутија со оригинал полнач. Никогаш не е чепкан хардверски ниту софтверски, има оригинал global stock MIUI 8.5.4.

  Гратис маска Nillkin Frostshield gold и Cafele Black.

  Линк со спецификации: Xiaomi Redmi 4 Prime - Full phone specifications

  Без замени. Фиксна цена 9000 ден.
   

  Прикачени датотеки:

  • x1.jpg
   x1.jpg
   Големина:
   74.6 KB
   Прегледи:
   184
  • x2.jpg
   x2.jpg
   Големина:
   139.2 KB
   Прегледи:
   160
  • x3.jpg
   x3.jpg
   Големина:
   50.1 KB
   Прегледи:
   159
  На kirev му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Creed_Bratton

  Creed_Bratton
  Gaining Experience

  285
  328
  6 Август 2007
  ТechGeek
 3. Creed_Bratton

  Creed_Bratton
  Gaining Experience

  285
  328
  6 Август 2007
  ТechGeek
 4. VerifiedUsers Overlay
  psyside

  psyside
  Rising Star

  25,159
  25,474
  4 Септември 2008
  bump се прави на најмалце 48h.
   
 5. Creed_Bratton

  Creed_Bratton
  Gaining Experience

  285
  328
  6 Август 2007
  ТechGeek
 6. Creed_Bratton

  Creed_Bratton
  Gaining Experience

  285
  328
  6 Август 2007
  ТechGeek
 7. Creed_Bratton

  Creed_Bratton
  Gaining Experience

  285
  328
  6 Август 2007
  ТechGeek

Сподели

Вчитување...