1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

3 x Комбо (MB+CPU+GPU+RAM)

Дискусија во форумот 'Продавам' започната од JunkieMKD, 18 Септември 2019.

 1. VerifiedUsers Overlay
  JunkieMKD

  JunkieMKD
  Retro King

  2,280
  794
  3 Декември 2008
  Машко
  Продавам 3х парчиња матична со цпу и рам плус графичка. Можност за измена на било кое комбо по желба секако додека не се продадат има.

  1. Матична Asus P5VD2-X. Процесор Pentium E2200. Рам 2x1гб. Графичка EN8400GS Silent

  [​IMG]

  Цена: 1100 Денари

  2. Матична Asus P5V-X SE. Процесор Pentium E2200. Рам 1гб. Графичка Extreme N6200TC512

  [​IMG]

  Цена: 900 Денари


  3. Матична Foxconn 45CM. Процесор Celeron D 360. Рам 1гб. Графичка GeForce 7100GS или GeForce 7300SE.

  [​IMG]

  Цена: 700 Денари  За повеќе прашања и инфо ПП.
   
  Последна промена: 18 Септември 2019
  На b.a и CBB_6 им се допаѓа ова.
 2. VerifiedUsers Overlay
  JunkieMKD

  JunkieMKD
  Retro King

  2,280
  794
  3 Декември 2008
  Машко
  BUMP

  1. 1000 Денари
  2. 857 Денари
  3. 714 Денари
   
 3. VerifiedUsers Overlay
  JunkieMKD

  JunkieMKD
  Retro King

  2,280
  794
  3 Декември 2008
  Машко
  BUMP

  1. 800 Ден.
  2. 800 Ден.
  3. 500 Ден.

  Да напоменам дека доаѓаат комплет со кулери исто така.
   
 4. VerifiedUsers Overlay
  JunkieMKD

  JunkieMKD
  Retro King

  2,280
  794
  3 Декември 2008
  Машко
  Продадени сите три комбо на @BaDMaN. Може клуч на темава.
   
  На BaDMaN му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...