1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

3 половни постари лаптопи

Дискусија во форумот 'Продавам' започната од dzunko, 10 Септември 2019.

 1. dzunko

  dzunko
  Gaining Experience

  319
  265
  26 Септември 2007
  Машко
  Продавам три постари исправни лаптопи :

  1. TOSHIBA L300D
  -CPU : AMD DualCore TK-57 1,9Ghz
  -RAM : DDR2 – 2GB
  -HDD: 250GB
  -GPU:AMD 1200X
  -Battery : околу еден саат
  -Charger : yep

  Лаптопот е донесен од странство пред 3 месеци , има нова инсталација на Win10 , потполно функционален без физички оштетувања , следува со адаптер. ( слики во прилог)
  20190910_203831_resized.jpg 20190910_203838_resized.jpg 20190910_203858_resized.jpg 20190910_204400_resized.jpg 20190910_203509_resized.jpg

  -Цена : 2800ден

  2. ACER Extensa 5620Z
  -CPU: Intel Core 2 Duo T8100 2,10Ghz
  -RAM : DDR2 – 2GB
  -HDD:160GB
  -GPU: Intel Mobile
  -Charger : yep
  -Battery : околу еден саат

  Лаптопот го купив од член од форумот пред околу 1,5 година , има нова инсталација на Win10 Тогашниот процесор го заменив со Т8100 , користен од студентот кај мене претежно за Word и Excel и понекој филм . Членот од кој го купив ми даде и резервна батерија која ја немам употребено , ама кој го сака ќе ја добие и таа се разбира. Потполно исправен со забелешка на пукнатини кај шарките од двете страни, но има залепено карбон лепенка да не изгледа грдо. ( така е купен од членот ) .Екранот фукционира без проблем .Следува со адаптер. ( слики во прилог)
  20190909_211520_resized.jpg 20190909_211613_resized.jpg 20190909_211647_resized.jpg 20190909_211735_resized.jpg 20190910_205140_resized.jpg

  -Цена : 2600ден

  3.HP Pavilion DV5000
  -CPU: Intel T2050 1,6Ghz
  -RAM : DDR2 – 1GB
  -HDD:160GB
  -GPU: Intel Mobile
  -Charger : yep
  -Battery : околу еден саат
  Лаптопот е кај мене околу 3 години користен ретко само за музика на појачало на вториот аудио сетап кој го имам ( Tunein) . Има свежа инсталација на Win 7 ( не подржва Win10 ) . Потполно функционален без физички оштетувања , следува со адаптер на кој му е сменат оригиналниот џек ( слики во прилог)

  20190910_202656_resized.jpg 20190910_202724_resized.jpg 20190910_202923_resized.jpg 20190910_202832_resized.jpg

  -Цена : 2200ден
   

  Прикачени датотеки:

  Последна промена: 10 Септември 2019
 2. dzunko

  dzunko
  Gaining Experience

  319
  265
  26 Септември 2007
  Машко
  Под 1 и 2 продадени. Под број 3 на продажба со намалена цена на 2000 ден.
   

Сподели

Вчитување...