• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

3 најдобри PTC сајтови

  • Ја почнал/а темата
  • #1
M

mariomako

Гостин
Често Поставувани Прашања:
Што е PTC сајт?
PTC (Pay To Click) се сајтови кои ви плаќаат доколку ги гледате нивните реклами.

Колку е почетната дневна заработувачка на овие сајтови?
По регистрацијата ако немате реферали вашата заработувачка се движи од 0.02 $ до 0.045$.

Што е тоа реферал ?
Реферал е човек кој вие сте го поканиле да се регистрира на сајтот и тој што ве поканил добива пола од вашата заработка без вашиот профит да се намали. (Тс. Тој добива бонус ако вие сте се регистрирале преку него и гледате реклами).

Како PTC сајтовите ми ги испорачуваат заработените пари?
PTC сајтовите парите ги исплаќаат на PayPal и AlertPay, некои испраќаат дури и на moneybookers.

Дали сите сајтови исплаќаат?
Не, сите сајтови не исплаќаат, исплаќаат само некои фирми како на пример: NeoBux, OnBux, PalmBux и Cashium.

Но овие сајтови плаќаат само 4-5 центи по ден, тоа е малку?
Да, точно така, но тајната на овие сајтови е да имаш реферали кои ќе кликаат. Почетокот како и секој почеток е многу тежок но потоа кога ќе соберете реферали ќе има добра заработувачка.

Најпознати сајтови кои 100% исплаќаат:

NeoBux

Слика превземена од: neobux.com

Добивка од реклама: 0.01$
Добивка од клик на реферал: 0.005$
Просек на дневно реклами: 4 (понекогаш има и бонус па има дури и до 6-7).
Регистрација тука

PalmBux
ќ
Слика превземена од: palmbux.com

Добивка од реклама: 0.001 - 0.01$
Просек на дневно реклами: 3-5
Регистрација тука

Cashium

Слика превземена од cashium.net.

Добивка од реклама: 0.005 $ просек
Просек на дневно реклами: 4
Регистрација тука

Автор: Марио Величковски
Сите авторски права се задржани, забрането е било какво умножување, копирање на оваа книга без дозвола од авторот.​
 

Fearless

Gaining Experience
22 јули 2009
763
204
Скопје
Напиши сите да видат, ако е таква работата. Еве и мене ме интересира. Темава е за тоа.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,780
Мислења
850,388
Членови
29,473
Најнов член
Hokii
На врв Дно