1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Продадено 3 Лаптопи HP и Dell. Intel Core i3. Половни

Дискусија во форумот 'Продавам' започната од Dinamit, 2 Август 2019.

Статус на темата:
Затворена за нови мислења.
 1. VerifiedUsers Overlay
  Dinamit

  Dinamit
  Gaining Experience

  498
  429
  25 Мај 2013
  Машко
  Половни лаптопи. Користени по 4-5 месеци. Потоа стоени.


  1. Dell Inspirion 3000

  Intel Core i3 4005
  4GB RAM DDR3
  500GB HDD
  15.6 HD DISPLAY
  DVD RW +/-
  Батерија +/- 2 часа
  Без траги на користење

  Цена 6500 денари


  2. HP 250 G6 (2 парчиња)

  Intel Core i3 6006
  4GB RAM DDR4
  1000GB HDD
  15.6 HD DISPLAY
  DVD RW +/-
  Батерија +/- 1 час
  Сочуван
  Без траги на користење

  Цена 8000 денари

  За земени 2 или сите парчиња дополнителен попуст.
   
 2. VerifiedUsers Overlay
  Dinamit

  Dinamit
  Gaining Experience

  498
  429
  25 Мај 2013
  Машко
  Oстанато 2 парчиња.
  2 парчиња по 6900 денари
  1 парче 8000 денари

  За членови кои земале претходно, дополнителен попуст
   
  На Peceto и cele_x им се допаѓа ова.
 3. VerifiedUsers Overlay
  Dinamit

  Dinamit
  Gaining Experience

  498
  429
  25 Мај 2013
  Машко
 4. Balanar

  Balanar
  Баниран/a

  1,075
  1,151
  6 Декември 2016
  Машко
  @Dinamit

  Нешто на лагер да не остана, било што половно?
   
Статус на темата:
Затворена за нови мислења.

Сподели

Вчитување...