1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

2x8GB SODIMM DDR3 1600MHz Kingston нови

Дискусија во форумот 'Продавам' започната од Steam., 17 Септември 2019.

 1. Steam.

  Steam.
  On your way to fame

  678
  614
  31 Мај 2011
  се продаваат 2х8 GB, купени се на 10ти јуни 2019 ама не биле пробани/монтирани во лаптоп до денес, кога се откри дека лаптопот поддржува само DDR3L.

  Скроз нови, под гаранција уште 5 години. купени се тогашно за 6560 денари, нека одат за 5000.
   
 2. it_boy

  it_boy
  Gaining Experience

  147
  153
  9 Јули 2018
  Машко
  Иако е ДДР3Л лаптопот новиот рам теоретски би работел
   
 3. Steam.

  Steam.
  On your way to fame

  678
  614
  31 Мај 2011
  теоретски да, според леново - не :)
   
  Последна промена: 17 Септември 2019
  На it_boy му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Steam.

  Steam.
  On your way to fame

  678
  614
  31 Мај 2011
  бамп, може и замена за DDR3L
   
Слични теми
 1. Banjifiko
  Одговори:
  4
  Прегледи:
  744
 2. Вајкинг
  Одговори:
  0
  Прегледи:
  330
 3. wolverine
  Одговори:
  1
  Прегледи:
  399
 4. edin.ademovic
  Одговори:
  1
  Прегледи:
  360
 5. StalkeR
  Одговори:
  9
  Прегледи:
  936
Вчитување...

Сподели

Вчитување...