1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

2x8GB Kingston HyperX Fury 2666Mhz CL15

Дискусија во форумот 'Продавам' започната од gremlin, 13 oктомври 2017.

Тагови:
 1. gremlin

  gremlin
  Practice makes perfect

  2,184
  1,612
  18 oктомври 2009
  Машко
  IT
  Продавам два модула од по 8 гига Kingston HyperX Fury 2666Mhz CL15 купени од Анхоч пред 3 месеци со гаранција 60 м. Во паковање комплет како нови.

  Цена 8000 фиксна.

  Причината е што планирам да земам GSkill 3200Mhz пошто имам AMD Ryzen платформа и овие модули не се баш идеално подржани и некако избрзано ги купив без да проверам. Модулите работат супер на 2400mhz но XMP профилот не е подржан кај Ризен па матичната сама ги става на 2400 без разлика што и да изберам.

  Исто прифаќам замена за Gskill 3000 или 3200Mhz со моја доплата.
   
  nik0la_, Whisky Vishera и на spiritBreaker им се допаѓа ова.
 2. steelseries

  steelseries
  Gaining Experience

  728
  432
  20 Декември 2015
  Машко
  Проверив во ддстор анхоч и сетек, ниедна Рам меморија што ја имаат не се наоѓа во QVL листата на гигабит гејминг 3 и МСИ томахаук...

  гледај стварно да биди во КВЛ листата иако и тоа пак може да сје*а...
   
  NiNo_v, artweb и на gremlin им се допаѓа ова.
 3. gremlin

  gremlin
  Practice makes perfect

  2,184
  1,612
  18 oктомври 2009
  Машко
  IT
 4. gremlin

  gremlin
  Practice makes perfect

  2,184
  1,612
  18 oктомври 2009
  Машко
  IT
  Откажана е резервацијата, така да рамот се враќа на продажба.
   
 5. gremlin

  gremlin
  Practice makes perfect

  2,184
  1,612
  18 oктомври 2009
  Машко
  IT
  Нова цена - 7500 мкд
   
 6. gremlin

  gremlin
  Practice makes perfect

  2,184
  1,612
  18 oктомври 2009
  Машко
  IT
 7. gremlin

  gremlin
  Practice makes perfect

  2,184
  1,612
  18 oктомври 2009
  Машко
  IT
  Нова цена - 7000 мкд.
   
 8. gremlin

  gremlin
  Practice makes perfect

  2,184
  1,612
  18 oктомври 2009
  Машко
  IT
 9. gremlin

  gremlin
  Practice makes perfect

  2,184
  1,612
  18 oктомври 2009
  Машко
  IT
  Продадено.
   
  На toplel му/ѝ се допаѓа ова.
Слични теми
 1. Banjifiko
  Одговори:
  4
  Прегледи:
  746
Вчитување...

Сподели

Вчитување...