• Поради преголемиот интерес за графички карти, и злоупотребата на платформата за личен профит, се забранува проценка на графички карти на неопределено време.
  Секој кој нема да го почитува ова правило ќе му биде одземено правото на огласување перманентно.

  Со почит It.mk
 • Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Проценка 2x4GB Kingston 2133mhz, Samsung SSD Evo 120GB

 • Ја почнал/а темата
 • #1

Rukfash

Practice makes perfect
24 јануари 2019
1,425
1,059
Неврленд
Буразери, ај некоа проценкичка за рамчињата посебно и заедно двете и за есесденцето, па да стаеме некоа ценичка :)
Рамчињата се од зеленките, обични DDR4 4GB 2133Mhz,
ЕсЕсденцето знаеме како изгледа, не му треба слика
Samsung Evo 850 120GB со 5-16 TB запишани на него.
2x4GB 2133.jpg
Има мал едит на описот. Модераторот нека го додаде едитот у во насловот.
 
Последна промена:

spiritBreaker

LaravelMaster
27 октомври 2015
3,037
3,519
Зменоо
spiritBreaker's setup  
Processor & Cooler
Intel Core i7 9700K + Cooler Master M240L
Motherboard
Asus ROG STRIX Z390-E Gaming
Storage
Samsung 960 EVO 250GB + Toshiba HDD 2TB + 500 GB Hitachi + 512GB Gigabyte NVME
PSU
Gigabyte G750H
RAM
2 x 8GB DDR4 Kingston @ 3600MHz
Video card
Gigabyte GTX 1080 Ti G1 Gaming
Case
Asus GT501 TUF
Mouse
Corsair M65 Pro
Keyboard
Cooler Master CK550
Audio
Onboard audio
Monitor
DELL S2721GDF
OS
Windows 10
DDR3 или DDR4 ? samsung - от шо модел е, 840, 850 ... ? колку има на него запишано?
 

Astro

Epic
20 јуни 2012
7,558
10,787
Astro's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 2600 + Deepcool Lucifer K2
Motherboard
Gigabyte B450 Aorus PRO
Storage
Western Digital 500GB NVME
PSU
EVA SuperNova 550w
RAM
2 x 8Gb Kingston HyperX DDR4-3200
Video card
Gigabyte GeForce 1060 6Gb G1 Gaming
Case
Corsair, не знам какво е.
Mouse
Dell Optical
Keyboard
Microsoft
Monitor
Dell P2417H
OS
Windows 10 Pro x64
RAM - 2 x 800 деанри
Samsung EVO - 1200
 
 • Ја почнал/а темата
 • #5

Rukfash

Practice makes perfect
24 јануари 2019
1,425
1,059
Неврленд
Да напоменам само дека не се копани ни рамче ни самсунгче, така спремни да почнат да копаат и да заработуваат за вас додека вие пиете кафе и спиете :D
Ајде и рамче почна да оде нагоре. Дај посалам проценка :)
 

Astro

Epic
20 јуни 2012
7,558
10,787
Astro's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 2600 + Deepcool Lucifer K2
Motherboard
Gigabyte B450 Aorus PRO
Storage
Western Digital 500GB NVME
PSU
EVA SuperNova 550w
RAM
2 x 8Gb Kingston HyperX DDR4-3200
Video card
Gigabyte GeForce 1060 6Gb G1 Gaming
Case
Corsair, не знам какво е.
Mouse
Dell Optical
Keyboard
Microsoft
Monitor
Dell P2417H
OS
Windows 10 Pro x64
4Gb DDR 2666 нов со гаранција е 1200.
ССД-ата од 120Gb нови се 1200 со гаранција. Ајде тој може 1200 половен оти е Самсунг.

меморијата не е отидена нагоре, ниту нанд меморијата. Нанд-от е и поефтинет.

По овие цени ако ти се даваат, донеси ми ги следен пат кога ќе одиш накај Скопје
 
 • Ја почнал/а темата
 • #8

Rukfash

Practice makes perfect
24 јануари 2019
1,425
1,059
Неврленд
Се враќаат на продажба рамовите и ссд-то по.
2х DDR4 4GB 2133Mhz = 1600 ден.
Samsung Evo 850 120GB = 1200 den.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,531
Мислења
846,097
Членови
29,330
Најнов член
Leonard
На врв Дно