1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

2x Sapphire RX580 Nitro+ 8GB

Дискусија во форумот 'Продавам' започната од gremlin, 12 Март 2018.

Тагови:
 1. gremlin

  gremlin
  Practice makes perfect

  2,263
  1,711
  18 oктомври 2009
  Машко
  IT
  Се продаваат две графички Sapphire RX580 Nitro+ 8GB, користени се помалку од еден месец, имаат гаранција во оригинално пакување комплет.

  Цена: 460 EUR една или 900 за двете.

  Инфо за копачите, имаат микрон меморија и се оверклокува до 2250 а при тоа постигнува хеш рејт од 32.2 MH на ethash на Win10.
   
 2. gremlin

  gremlin
  Practice makes perfect

  2,263
  1,711
  18 oктомври 2009
  Машко
  IT
  намалена цена: 450 евра една или две за 880.

  Прифаќам замена за Vega56 Nitro+ моделот или некој друг бренд со кастом ладење (не референтниот).
   
 3. gremlin

  gremlin
  Practice makes perfect

  2,263
  1,711
  18 oктомври 2009
  Машко
  IT
  430 една, за двете може дополнително да се договориме.
   
  На viksa86 му/ѝ се допаѓа ова.
 4. gremlin

  gremlin
  Practice makes perfect

  2,263
  1,711
  18 oктомври 2009
  Машко
  IT
 5. gremlin

  gremlin
  Practice makes perfect

  2,263
  1,711
  18 oктомври 2009
  Машко
  IT
  420 една или 820 двете заедно. Овие се најладните 580-ки тамам за летово :cool: ...
   
 6. gremlin

  gremlin
  Practice makes perfect

  2,263
  1,711
  18 oктомври 2009
  Машко
  IT
  бумп - 17000 една или 32000 за двете ...
   
 7. gremlin

  gremlin
  Practice makes perfect

  2,263
  1,711
  18 oктомври 2009
  Машко
  IT
  15.000 една
   
  На gOJDO му/ѝ се допаѓа ова.
 8. gremlin

  gremlin
  Practice makes perfect

  2,263
  1,711
  18 oктомври 2009
  Машко
  IT
 9. gremlin

  gremlin
  Practice makes perfect

  2,263
  1,711
  18 oктомври 2009
  Машко
  IT
  bump - графичките се редовно чистени во одлична состојба, кулерот им е ненормално тивок дури и на високи вртежи, според мене најдобриот модел на RX580 ... користени и сеуште се користат во конфигурацијата која ми е во потпис, исто битно уште од старт се врзани со премиум напојување - EVGA 750W SuperNova G3.
   
 10. gremlin

  gremlin
  Practice makes perfect

  2,263
  1,711
  18 oктомври 2009
  Машко
  IT
  14000 ... може и замена за Vega56 / GTX1070Ti / GTX1080
   
 11. gremlin

  gremlin
  Practice makes perfect

  2,263
  1,711
  18 oктомври 2009
  Машко
  IT
  Остана само уште една. Нова цена 13.000.
   
Слични теми
 1. Stru4nak
  Одговори:
  10
  Прегледи:
  1,104
 2. Mario.Bog
  Одговори:
  2
  Прегледи:
  886
 3. Викса
  Одговори:
  1
  Прегледи:
  415
 4. nik0la_
  Одговори:
  4
  Прегледи:
  899
Вчитување...

Сподели

Вчитување...