1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

2nd HDD Caddy

Дискусија во форумот 'Oстанато' започната од Necromancer, 16 Јануари 2013.

 1. Necromancer

  Necromancer
  Unstoppable

  3,208
  3,567
  24 Февруари 2012
  Машко
  GIS
  Се обидувам да најдам нешто вакво кај нас, па да прашам некој дали сретнал. Можам да си го нарачам од ebay, ама да не се чека месец дена, може се продава и кај нас доколку некој сретнал. Мене конкретно ми треба IDE to SATA затоа што оптичкиот драјв ми е со IDE конектор.

  http://www.ebay.com/itm/HP-Pata-IDE...3?pt=US_Drive_Bay_Caddies&hash=item45f9280b09

  [​IMG]
   
 2. Necromancer

  Necromancer
  Unstoppable

  3,208
  3,567
  24 Февруари 2012
  Машко
  GIS
  Ќе мора ebay изгледа...
   
Слични теми
 1. xenon
  Одговори:
  29
  Прегледи:
  1,581
 2. helius
  Одговори:
  3
  Прегледи:
  574
Вчитување...

Сподели

Вчитување...