• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Продадено 2GB 667MHz DDR2 Non-ECC CL5 DIMM

Статус
Затворена за нови мислења.
  • Ја почнал/а темата
  • #3

Глупав

Gaining Experience
20 април 2008
686
401
Глупав's setup  
OS
Windows; MacOS; Linux
Има 20+ вакви парчиња па ако реши некој да ги трампа за нешто нека пише...
 
  • Ја почнал/а темата
  • #5

Глупав

Gaining Experience
20 април 2008
686
401
Глупав's setup  
OS
Windows; MacOS; Linux
ако мисли некој од локалните Херои што склопуваат постари компјутери за деца како моментално решение за компјутер дека ќе му вршат некаква полза нека ми пише порака
 

Astro

Epic
20 јуни 2012
7,211
10,142
Astro's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 2600 + Deepcool Lucifer K2
Motherboard
Gigabyte B450 Aorus PRO
Storage
Western Digital 500GB NVME
PSU
EVA SuperNova 550w
RAM
2 x 8Gb Kingston HyperX DDR4-3200
Video card
Gigabyte GeForce 1060 6Gb G1 Gaming
Case
Corsair, не знам какво е.
Mouse
Dell Optical
Keyboard
Microsoft
Monitor
Dell P2417H
OS
Windows 10 Pro x64
На @LadiC му треба, резервирај ги за него.
 

LadiC

Gaining Experience
26 февруари 2009
97
217
Скопје
LadiC's setup  
Processor & Cooler
Intel Core i5-8500 3.0GHz (9M Cache, up to 4.10 GHz) +
Motherboard
GIGABYTE B360 H Ultra Durable
Storage
SSD M.2 JP600-256GB, Samsung SSD 128GB, WD Blue 1TB 7200 RPM SATA 6Gb/s 64MB
PSU
SAMA FTX-1200-1 Forza 80PLUS PLATINUM
RAM
CORSAIR Vengeance LPX 16GB (2 x 8GB) DDR4 3000MHz Memory Kit Model Black
Video card
ASUS Turbo GeForce GTX 1060 6GB GDDR5
Case
Cooler Master MasterBox Lite 3.1
Mouse
Mouse Gaming NATEC Genesis Krypton 500, 7200 dpi
Keyboard
Genius Gaming Keyboard Scorpion K220
Monitor
AOC G2460VQ6
OS
Microsoft Windows 10 Professional (x64) Build 19041.508 (2004/May 2020 Update)
@Глупав ти пишав порака и кога можеш прочитај ја
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
42,574
Мислења
820,960
Членови
28,238
Најнов член
$КИКО$
На врв Дно