• Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

256MB ATI Mobility Radeon HD 3450

Fiasco

Gaining Experience
2 март 2008
3.036
203
404
www.igorjanevski.com
Ova e graficka za lap top... no ne mi e bas jasno dali jacinata na ovaa 256mb graficka e ista so 256mb za desktop pc.
Na primer ako startuvam PES 2008 na lap top so ovoj tip na graficka... ke ima li problemi?

I uste nesto...baterijata e 56 Whr Lithium Ion Battery (6 cell). Znae li nekoj kolku casa ke funkcionira lap topot so ovaa baterija?
I koja e razlikata od 56 Whr Lithium Ion Battery (6 cell) do 85 Whr Lithium Ion Battery (9 cell) (osven razlikata od 170$) ?

(btw se raboti za dell studio 15 so cpu core2duo T9300 (6mb kesh), ram 4gb, hdd 250gb)


se izvinuvam sto postaviv mnogu prasanja vo edna tema...
 

Vlatzki

Gaining Experience
1 мај 2008
1.276
339
А да провериш дали ќе ти ја игра играта пред да постираш тема? :) Така е најлесно. :D
 

Commie

Gaining Experience
27 октомври 2007
4.717
220
www.foxmediahouse.com
Абе име со оваа радеон и red alert 3 ќе ти фаќа не бери гајле, овие графички се едни од поновите модели. Плус ако за нешто го бива радеон тоа е за мобилните графички односно за графички за преносните компјутери.
 

Fiasco

Gaining Experience
2 март 2008
3.036
203
404
www.igorjanevski.com
А да провериш дали ќе ти ја игра играта пред да постираш тема? :) Така е најлесно. :D

Kade da proveram...lap topot ne e uste kupen. Prasuvam za da znam dali da ja vklucam vo konfiguracijata ili da baram nesto pojako.

Comander znaci ok e grafickata.

A za bateriiite ima nekoj nekoe iskustvo?
 
M

Mr.Alien

Гостин
ОК ти е графичката.
За батериите.....разликата во цена има смисол во поглед на капацитетот, 9 ќелиската овозможува поголема автономија, но ако работиш со апликации кои не го оптеретуваат системот толку за да арчат многу струја. Ако цепаш игри на батерија, разликата во времетраење помеѓу двеве батерии нема да биде толкава за да ја оправда разликата во цена.
Значи, размисли за што најмногу (и најчесто) ќе го користиш лаптопот.
Според мене, играње игри има смисол само при напојување од адаптер.
 
M

Mr.Alien

Гостин
Потполно си во право Сефир, ама кога веќе запнал да игра на него.....:ha:
 

Fiasco

Gaining Experience
2 март 2008
3.036
203
404
www.igorjanevski.com
Ne sum zapnal da igram na nego.. samo nekogas koga ke pustam igra.. sakam da bide u redu :)
Inaku za baterijata.. znaci ok e i ovaa batreija.. ali ako prisoberam poveke pari.. bi stavil i so 9 kelii.
 

Fiasco

Gaining Experience
2 март 2008
3.036
203
404
www.igorjanevski.com
Абе име со оваа радеон и red alert 3 ќе ти фаќа не бери гајле, овие графички се едни од поновите модели. Плус ако за нешто го бива радеон тоа е за мобилните графички односно за графички за преносните компјутери.

Kolega grafickava ne e tolku dobra. Ja instalirav fifa08 kolku da proveram dali ke ima problemi so grafikata, i secka na momenti, i toa na low grafika. No ok e, ne go zemav za igranje.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44.148
Мислења
891.571
Членови
31.490
Огласи
25
Најнов член
julioschneider
На врв Дно