• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

25 Desktop компјутери so 19-23 Екрани на големо и мало со лиценциран windows

  • Ја почнал/а темата
  • #1

Dinamit

Gaining Experience
25 мај 2013
375
379
Se prodavaat 25 Desktop kompjuteri i 28 monitori Dell/ Philips 19-23" inci monitori

1. Desktop 25 парчиња Dell optiplex 755

2. Монитори количина 28 парчиња од кои

2.1 Монитор 19 Dell -e198f 24 парчиња (Останати 8 парчиња 24.10 15:20)
2.2 Мон. 22 Philips 223e Продаден
2.4 Moнитор 24 Dell U2412 Продаден

Компјутерите се постари модели но многу малку користени, а дел од нив се и скрос нови некористени.
во фабричка фолија. Физички сите се како нови
Сите се во 100% исправна состојба.

Спецификации:

Intel Core 2 Duo E8000 serija 3000MHz
4GB DDR3 Ram
250GB HDD WD
DVD RW
19 inci Dell
Licenciran windows 7 pro upgrade to windows 10


Комплет куќиште + монитор 19 Dell е198fp - 4100 денари

Доколку се земат сите
цената ќе биде по 2900 денари

Дадените цени се за комплет куќиште и монитор.
Доплата за нови некористени Web Camera 500 денари
 
Последна промена:
  • Ја почнал/а темата
  • #2

Dinamit

Gaining Experience
25 мај 2013
375
379
Продадени 17 парчиња
Слободни 8 парчиња

Цена за 1 комплет 4100 денари
Цена за 3 комплети 3400 денари
За сите супер попуст 2700 денари
 
Последна промена:

Ceco

Gaining Experience
29 септември 2010
621
177
Ceco's setup  
Processor & Cooler
intel i5 2500 stock
Motherboard
Asus p8h61-m
Storage
Seagate 1Tb
PSU
Cooler Master 500w
RAM
Kingston 2x2Gb 1333Mhz
Video card
Gigabyte 1050ti
Case
Cooler Master Elite 371
Mouse
Gigabyte gm m6880
Keyboard
A4tech Kl-7Mu
Audio
Logitech X-530 5.1
Monitor
Lg E2240
OS
Windows 7 64bit
Izviete a kako na primer jas bi kupil nesto koga ne mi odgovarate na poraki? Kako lugeto kupuvaat?
 
  • Ја почнал/а темата
  • #5

Dinamit

Gaining Experience
25 мај 2013
375
379
Izviete a kako na primer jas bi kupil nesto koga ne mi odgovarate na poraki? Kako lugeto kupuvaat?
Oдговорот на вашето прашање е погоре во самиот оглас на почеток.
Затоа и постојано се обновува и пишувам. Не сте забележале

Мислам дека нема потреба да ви одговарам дупло во порака е дека е продаден мониторот. Сметам дека е веќе видено од вас во самиот оглас тука и поради тоа не ви е одговорено.
 
Последна промена:

Pane24

Unbeatable
31 октомври 2012
4,843
4,220
Ethermine
www.facebook.com
Мислам дека нема потреба да ви одговарам дупло во порака е дека е продаден мониторот.
Мислам дека овака си ги бркаш муштериите.
Непрофесионално од твоја страна.
Барем и у порака да му одговореше дека е продаден или резервиран.
 
  • Ја почнал/а темата
  • #8

Dinamit

Gaining Experience
25 мај 2013
375
379
Нова понуда на desktop компјутери1. Fujitsu Esprimo P520 Mt
Модел P520
Intel Core i5 4570/ 3.30GHz
4 gb/8gb
500 gb
Dvd rw

Цена куќиште со 4gb 105 евра
Со 22" екран Fujitsu 125 евра

2. Lenovo м92p

Intel corw i5 3470
8gb ram
120gb ssd/250gb hdd
Dvd rw

Цена 105 евра
Со 22 инчи монитор 125 евра
 
Последна промена:

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
42,570
Мислења
820,756
Членови
28,229
Најнов член
redstone
На врв Дно