• Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

23485kb/s download

daceee90

Intern
2 март 2008
234
9
Sto ke kazete za ova prosto da ne vi se veruva:ermm:
 

Атачменти

  • 23485 kb.JPG
    23485 kb.JPG
    60,3 KB · Прегледи: 96

fuUuUzZzZy

On your way to fame
14 декември 2007
4.843
924
Ohrid
Hehehehehhe.. Ihaaaaaaaaaaaa
Pa... Ne e neshto mnogu de.. :LOL::LOL:Nishto drugo... Osven ZAKON! :D
btw. Sho internet imash?
 

goodboy

Intern
12 јануари 2008
849
21
istoto mi se desi na mene pred nekoj den ama so upload i posle nekolku minuti mi blokira pc to љољ:))
 

The Shadow

Intern
30 март 2008
576
5
ama sepak da imas 10GB simnuvanje za 530 denari ne e malce i plus brzinata ne e za potcenuvanje(256/256).A u kaj nas MTADSL 2GB za 500 denari i neznam kolkava brzina bese ama sepak e mala.
 

markomake

Intern
17 декември 2007
51
0
Abe brat toj ne ti e brzina na download. Toj ti e brzina od njin server, posto tj film sto ga vadis, imaga na server na w2. :bye1:
 

AMD_fan

Gaining Experience
10 ноември 2007
3.646
139
Ова ти е локален сообраќај батко. Еве ти сличен пример интернет пакети со сообраќај од локален сервер во Ресен:

80318985nj4.gif


:bye1:
 

Aleks

Gaining Experience
18 мај 2007
5.748
288
Ова го вадиш од сервер на провајдерот... а вие сте врзани во мрежа слична на ЛАН ... така да... ова не држе вода за интернет брзина
 

pianoman

Intern
11 октомври 2007
15
0
Ех, кам среќа и у Струмица да имам таков интернет... па без разлика дали е од нивнио сервер или од нет мрежа...
Е, ај на здравје и нека ти е честито :bravo:
 

elena_vol4ica

Intern
24 април 2008
21
0
Да, како што кажа алекс тоа ти го вадиш од некој сервер на провајдерот, така да и 50мб/с да е, нема да е чудно.
 

Andrijeski

Gaining Experience
1 март 2007
2.599
65
andrijeski.net
Тоа е bug на Firefox, не значи ако си фатил скриншот со толкава брзина дека тоа е реалност :)

Firefox вака прави ако кликнете на нешто за download и не правите confirm. Значи, се download-ира во позадина само што нема прогрес бар.
Пробајте со нешто поголемо и причекајте 10 минути па кликнете Ок, download manager-oт на Firefox ќе го пресмета дотогаш симнатото како да се симнало за една секунда и слично..

Ме разочараа коментарите погоре :)

Чисто информативно, толкава брзина нема ни обичен LAN од 100 mbps (каде што максимална брзина на download е 10 до 12 MB/s, a во сликичката погоре се работи за ~23 MB/s)

:bye1:
 

pudge

Intern
28 ноември 2007
128
1
точно е тоа што го викаш, ама не е она што мислиш....тоа што го кажуваш ти трае една до две секунди, а на дечково дефинитивно му траело повеке од 2 секунди....
може да каже дали цел фајл го симнал со таа брзина...
 

fuUuUzZzZy

On your way to fame
14 декември 2007
4.843
924
Ohrid
Тоа е bug на Firefox, не значи ако си фатил скриншот со толкава брзина дека тоа е реалност :)

Firefox вака прави ако кликнете на нешто за download и не правите confirm. Значи, се download-ира во позадина само што нема прогрес бар.
Пробајте со нешто поголемо и причекајте 10 минути па кликнете Ок, download manager-oт на Firefox ќе го пресмета дотогаш симнатото како да се симнало за една секунда и слично..

Ме разочараа коментарите погоре :)

Чисто информативно, толкава брзина нема ни обичен LAN од 100 mbps (каде што максимална брзина на download е 10 до 12 MB/s, a во сликичката погоре се работи за ~23 MB/s)

:bye1:

Izgleda ti ne si vo pravo vo sluchajov.. :)
Vidi go komentarot pogore

Shtom filmot za 10 sekundi go spushtil znachi ne e toa ti sho mislish..
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44.303
Мислења
892.283
Членови
31.482
Огласи
19
Најнов член
silmapopse
На врв Дно