• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

21 Books For CSS

Статус
Затворена за нови мислења.
  • Ја почнал/а темата
  • #1

A^1^T^E^A^M

Баниран/a
18 април 2007
393
2
brmbrm.blog.com.mk
Author
Title
Rating
Publisher, Year, ISBN, Ref No

Rachel Andrew
The CSS Anthology
SitePoint, 2004, 0957921888, A-00124

Kynn Bartlett
Sams Teach Yourself CSS in 24 Hours (2nd Edition) (Sams Teach Yourself in 24 Hours)
Sams, 2006, 0672329069, B-00266

Andy Budd, Simon Collison & Cameron Moll
CSS Mastery
Friends of Ed, 2006, 1590596145, B-00256

Dan Cederholm & Christopher Schmitt
CSS Cookbook
O'Reilly Media, Inc., 2004, 0596005768, C-00168

Simon Collison
Beginning CSS Web Development
Apress, 2006, 1590596897, C-00388

Hakon Wium Lie & Bert Bos
Cascading Style Sheets
Addison-Wesley Professional, 2005, 0321193121, L-00129

Joseph W. Lowery
CSS Hacks and Filters
John Wiley & Sons, 2005, 0764579851, L-00154

Richard Mansfield
CSS Web Design For Dummies (For Dummies (Computer/Tech))
For Dummies, 2005, 0764584251, M-00391

David Sawyer McFarland
CSS
O'Reilly Media, 2006, 0596526873, M-00310

Eric A. Meyer
Cascading Style Sheets
O'Reilly Media, 2004, 0596005253, M-00489

Eric A. Meyer
Cascading Style Sheets 2.0 Programmer's Reference
McGraw-Hill Osborne Media, 2001, 0072131780, M-00342

Eric A. Meyer
More Eric Meyer on CSS (Voices That Matter) (VOICES)
New Riders Press, 2004, 0735714258, M-00400

Keith Schengili-Roberts
Core CSS
Prentice Hall PTR, 2003, 0130092789, S-00281

Christopher Schmitt
CSS Cookbook, 2nd Edition
O'Reilly Media, 2006, 0596527411, S-00398

Dave Shea & Molly E. Holzschlag
The Zen of CSS Design
Peachpit Press, 2005, 0321303474, S-00114

Jason Cranford Teague
DHTML and CSS Advanced
Peachpit Press, 2004, 0321266919, T-00147

Russ Weakley
Sams Teach Yourself CSS in 10 Minutes (Sams Teach Yourself)
Sams, 2005, 0672327457, W-00186

Charles Wyke-Smith
Stylin' with CSS
New Riders Press, 2005, 0321305256, W-00187

Richard York
Beginning CSS
Wrox, 2004, 0764576429, Y-00026

Richard York
CSS Instant Results (Programmer to Programmer)
Wrox, 2006, 047175126X, Y-00027

Jeffrey Zeldman, Christopher Schmitt, Mark Trammell, Ethan Marcotte, Todd Dominey & Dunstan Orchard
Professional CSS
Wrox, 2005, 07645
 

Andrijeski

Gaining Experience
1 март 2007
2,599
65
andrijeski.net
И? Некој опис за книгиве? Коментар? Импресии? Си ги прочитал? Ти се допаднале или не?

Може ли да добиеме нешто повеќе од copy/paste?
 
  • Ја почнал/а темата
  • #3

A^1^T^E^A^M

Баниран/a
18 април 2007
393
2
brmbrm.blog.com.mk
Не сум ги прочитал сеуште, кога ке имам слободно време...ќе ги прочитам... така да нема да ви зборам ништо...

а може ли да добијам образложение зошто се избришани линковите ? :)
 

Andrijeski

Gaining Experience
1 март 2007
2,599
65
andrijeski.net
а може ли да добијам образложение зошто се избришани линковите ? :)
Образложението е претходно дадено во постоечките правила и дискусиите во кои и ти учевствуваше ;)

И уште еднаш, ова не е Warez форум. Книгите ги немаш прочитано, насловот ти е целосно на Англиски а постот ти е copy/paste. Едноставно не му е местото на форум. Прашањата погоре ти ги поставив за да ти дадам шанса да го поправиш. Поздрав :)
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,543
Мислења
859,055
Членови
29,942
Најнов член
taurusmk
На врв Дно