• Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

2012 godina, kraj na svetot... ?

Статус
Затворена за нови мислења.

IT member

Intern
21 декември 2007
274
1
ivan-sorry1.hi5.com
Kako sto znam, i sum cul, vo 2012god. ke go snema svetot, ke se sluci nesto... samo neznam sto... pa sega mi tekna, mozda ke mi pomognete, ako nekoj znae nesto poveke...

Sum slusnal isto deka 2012 god. bila posledna godina vo kalendarot na drevnite "Mai".
Pa se smeta deka ke se zavrsi se vo taa godina?!

:chudenje:
 

Banzai

Intern
3 март 2008
637
8
LOL

Мене дома календарот ми е до 31 Декември, можда тогаш ќе пропадне светот :))
 

StarBuck

Intern
16 февруари 2008
1.295
48
календарот на маите завршува тогаш
се очекува соларна бура таа година
библијата вика дека ќе биде финалната битка помеѓу лошото и доброто...

http://www.msghelp.net/showthread.php?tid=74463

Мене лично најмногу ми се допаѓа верзијата кога се креира ноосфера, i.e. луѓето развиваат некое ново ниво на свесност...
 

Banzai

Intern
3 март 2008
637
8
Да да баш за 4 години ќе се случи тоа
doh1.gif
 

Andrijeski

Gaining Experience
1 март 2007
2.599
65
andrijeski.net
Јас ви гарантирам дека се ќе биде во ред и светот ќе си постои. За жалби и поплаки, слободно може да се обратите кај мене.
Ако не сум во право, слободно може да ме тужите :)
 

drowsy

Intern
11 април 2007
229
6
Bah, do sega vekje 3-4 patu sum go prezhiveal "krajot"...
Ednash toa beshe pred 2000, pa posle Isus se vrakjashe,
pa predviduvanjata na Nostradamus...
Mislam deka ke go prezhiveam i toj u 2012.
Pa na kraj kraeva ne e kraj na svet ;]
 

dulemk

Gaining Experience
11 јануари 2008
1.049
53
Мене лично најмногу ми се допаѓа верзијата кога се креира ноосфера, i.e. луѓето развиваат некое ново ниво на свесност...


Веувам дека го делат ова мислење сите становници на оваа планета, па ако треба уште утре нека се деси тоа.:)
 

Aleks

Gaining Experience
18 мај 2007
5.748
288
Пак ли бе... ц ц Нели крајот беше на 6.6.2006 ? Сега ќе спремам дома во подрумот за секој случај
 

psybaron

Intern
10 април 2007
745
44
Куманово
markoaleksic.com
hahah... jas prezieveaz 1997 godina, se sekjavam deka imase nesto vo nekoj vesnik, pa posle 2000 kako sto kaza drowsy. E aj sea da probam treca sreca. Mada za mene sekoj den nad zemjata e dobar, vo vakov svet koga ne znaes dali vecerva ke bides ziv, 2012 e daleku.:)
 

greenman

Intern
9 ноември 2007
211
1
Bah, do sega vekje 3-4 patu sum go prezhiveal "krajot"...
Ednash toa beshe pred 2000, pa posle Isus se vrakjashe,
pa predviduvanjata na Nostradamus...
Mislam deka ke go prezhiveam i toj u 2012.
Pa na kraj kraeva ne e kraj na svet ;]

drowsy e vo pravo sme preziveale tolku kraevi na svetot sto veke ne gi ni broime samo edno me interesira dali dali edno od ovie ke bide edas vistinsko(zboram za ovie kraevi na svetot sto se najavuvaat vo nasiot zivoten vek).Bidejki od tolku mnogu sto gi imase do sega mislam deka lugeto prekinaa da se zamaraat so takvite najavi.:D:D
 

The Shadow

Intern
30 март 2008
576
5
more ako prodolzi da se topi toa severniot(ili juzen neznam koj bese)pol ke se potopime site.taka vikaat mnogu luge ja ne veruvam oti dosea sto pati rekoa oti ke e kraj na svetot.i mozda ke dojde supermen. lol
 

Andrijeski

Gaining Experience
1 март 2007
2.599
65
andrijeski.net
more ako prodolzi da se topi toa severniot(ili juzen neznam koj bese)pol ke se potopime site.taka vikaat mnogu luge ja ne veruvam oti dosea sto pati rekoa oti ke e kraj na svetot.i mozda ke dojde supermen. lol

Јужен е :) Инаку, нема врска тоа, ако се стопи целиот мраз таму, нивото на водата ќе се покачи највеќе 1 метар (на светско ниво), така да, ние сигурно нема да се потопиме, уживај :) (нека му ја мислат во Холандија lol)
 

StarBuck

Intern
16 февруари 2008
1.295
48
Јужен е :) Инаку, нема врска тоа, ако се стопи целиот мраз таму, нивото на водата ќе се покачи највеќе 1 метар (на светско ниво), така да, ние сигурно нема да се потопиме, уживај :) (нека му ја мислат во Холандија lol)

Нема да се потопиме ние, да, ама климата ќе ни отиде у је..м :bye1:
 

HijackHacker

Gaining Experience
21 февруари 2008
5.108
296
www.gorjan.info
Еве точно објаснување за верувањата за 2012:

[SIZE=+3]what will happen in 2012?[/SIZE]
[SIZE=-1]According to their calendar, the Maya believed that their world would end on Dec 21, 2012. Of all the dates put forth by prophets and cultures for a doomsday, this is one with an authentic almost eerie feel to it. But what will happen? A global cataclysm is one possibility. [/SIZE]
А ако ви се чита уште, повелете: http://www.levity.com/eschaton/Why2012.html :))
 

StarBuck

Intern
16 февруари 2008
1.295
48
Еве точно објаснување за верувањата за 2012:

А ако ви се чита уште, повелете: http://www.levity.com/eschaton/Why2012.html :))

Да, само што маите немаат specifically кажано дека "светот ќе заврши на 13.0.0.0.0 (21 декември 2012)"... Можно е да мислеле на било што друго... Нова ера, некој пресврт...
 

''TcM>>

Intern
6 јануари 2008
961
39
Abe so mu ja mislite tolku. Gledajte ja serijata na nova -Heroes, i ke viite deka nekoi heroi se obiduvaat da ja spasat zemjata. (btw mnogu mi se sviga serijata)
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Онлајн членови

Статистика

Теми
43.408
Мислења
900.220
Членови
32.119
Огласи
503
Најнов член
CilCil
На врв Дно