1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

20 звучници, многу соби... Чаре?

Дискусија во форумот 'Генерална дискусија' започната од Vavo, 8 Мај 2008.

 1. Vavo

  Vavo
  Intern

  270
  15
  20 oктомври 2007
  Машко
  Еве одма едно прашање. Ми треба озвучување со ....20 звучници, многу соби (со иста јачина). Постојат појачала со многу излези или треба да си играм со паралелно сериско поврзување за да ја погодам омажата???
   
 2. AMD_fan

  AMD_fan
  Certified IT Addict

  3,646
  138
  10 ноември 2007
  Машко
  Мислам дека @ATRAC3 може да ти помогне за ова.
  :rolleyes:
   
 3. Vavo

  Vavo
  Intern

  270
  15
  20 oктомври 2007
  Машко
  Ах па таму и го постирав за да го види...море модератори, ај идете на спиење :LOL:
   
 4. 386ka

  386ka
  Gaining Experience

  2,365
  193
  22 Декември 2007
  Чекајте сега е у сервис (сериозно) па валда ќе ви пише после осум :ermm:
   
 5. ATRAC3

  ATRAC3
  Intern

  31
  1
  2 Мај 2008
  Може тоа да се направи со специјални појачала со 100 волтни излези или пак на обично појачало да додадеш 100 волтно трафо...
   
 6. DaDo|BT

  DaDo|BT
  Intern

  258
  13
  21 Септември 2007
  Машко
  озвучување за во кука ? хммз ... вака ако ти е за журка по дома , земи си некој радио предавател ( онаков како за во кола ) на него има audio IN ... и сите системи , двд, радиа , транзистори низ кука ги местиш на една фреквенција, предавателот го поврзваш со компјутер , миксета ....
  и ....Party People :) барем јас така имам направено низ кука....
  а ако ти треба професионално озвучување , за специјална намена ... тогаш ... незнам :) не се разбирам во такви работи .. :))
   
 7. ATRAC3

  ATRAC3
  Intern

  31
  1
  2 Мај 2008
  Веќе кажав, шо и да треба за озвучење било за дома или професионално кажете...:bravo:
   

Сподели

Вчитување...