1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Продадено 20 Office компјутери: Lenovo ThinkCentre M83: Core i5 4460S, 8GB RAM, 240GB SSD

Дискусија во форумот 'Продавам' започната од gOJDO, 19 Февруари 2020.

Статус на темата:
Затворена за нови мислења.
 1. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  9,695
  14,317
  23 Јануари 2008
  диско денсер
  Продавам 20 Office компјуери Lenovo ThinkCentre M83 со следнава конфигурација:

  MB: Lenovo M83 Intel Q85 Express chipset /w 4x DIMM slots
  CPU: Intel Core i5 4460S
  RAM: 8GB(2x4GB) DDR3-1600 CL11
  SSD: Patriot 240GB SATA, ново, 2 години гаранција
  Case: Mini Tower, mATX Lenovo
  PSU: LiteOn 280W real power

  Сите компјутери се во безпрекорна сосотојба и доаѓаат со 1 година гаранција. Исто така имаат лиценсиран Windows 10 Pro. Гратис со секој компјутер брендирани тастатура и глушец.

  Цена, ФИКСНА: 12000 денари од парче
  За повеќе од 4 парчиња цена 11500 денари по парче.

  Опција со плус 500GB HDD = +1000 денари
  Опција со Pentium G3260 наместо i5 4460S = -2500 денари
  Опција со 16GB RAM = +1500 денари
  Oпција со половна графичка картичка Gigabyte GTX 1050TI Windforce OC = + 4500 денари
  Oпција со нова графичка картичка Manli GTX 1650 4GB = + 7000 денари

  Контакт: 075 437-061, Kiril
   
  Последна промена: 20 Февруари 2020
  На Oktar, DonFrozex, turbiny и уште 8 други им се допаѓа ова.
 2. marv

  marv
  Practice makes perfect

  2,496
  1,817
  5 oктомври 2007
  Машко
  Ај стај линк точно за кој модел М83 се работи? Да ѕирнам нешто.

  Sent from my TELEFON using Tapatalk
   
 3. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  9,695
  14,317
  23 Јануари 2008
  диско денсер
 4. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  9,695
  14,317
  23 Јануари 2008
  диско денсер
  Останати 16 компјутери.
   
 5. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  9,695
  14,317
  23 Јануари 2008
  диско денсер
  Преостанати уште 6 компјутери.
   
  На GGTT1 му/ѝ се допаѓа ова.
 6. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  9,695
  14,317
  23 Јануари 2008
  диско денсер
  Продадени
   
Статус на темата:
Затворена за нови мислења.

Сподели

Вчитување...