• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

20 години Star TRek:TNG и 1 година МакТрек

Статус
Затворена за нови мислења.
  • Ја почнал/а темата
  • #1

stivenhoking2

Intern
22 септември 2007
3
0
Mak Con I - 29.09.2007 - (САБОТА)


Во Сабота 29.09.2007 со почеток од 21:00ч во кафе барот "KIFF", фан клубот на Ѕвездените Патеки - МакТрек ќе одржи прослава по повод 20 годишнината од првото емитување на серијалот Star Trek: The Next Generation и првиот роденден на организацијата МакТрек.

На прославата се поканети сите љубители на серијалот кои се расположени за добра забава, како и сите кои сакаат да дознаат повеќе за Star Trek а и за самата организација.

Вечерта ќе бидат поделени промотивни материјали, ќе се презентираат завршените и тековните проекти на МакТрек, а и ќе се промовира бета верзија на првата македонска Star Trek Енциклопедија.

кафе барот "KIFF" на Google Earth : сателитска снимка


промотивниот постер и флаер можете да го погледнете тука:за повеќе информации пишете на [email protected]

LIVE LONG AND PROSPER !
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,704
Мислења
849,052
Членови
29,434
Најнов член
patlidzan
На врв Дно