1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Проценка 2 x Xbox 360 Wireless Controller

Дискусија во форумот 'Продавам' започната од HardCorec, 12 Август 2019.

 1. VerifiedUsers Overlay
  HardCorec

  HardCorec
  Unbeatable

  3,108
  4,389
  4 ноември 2013
  Машко
  Дечки, имам 2 xbox360 контролери кој така ми седат, решен сум да ги продадам, но, не знам колку вредат па затоа барам помош од вас, да ги процените и да одат на продажба :)
  Контролерите се етпен малце користени, со нив доаѓаат 3 usb кабли, два од нив се нови, воопшто не користени и 2 батерии исто така не користени и уште еден "case" (или како и да се вика) за 2xAA батерии.

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]


  Еве и едно видео за подетално да се видат контролерите:
   
  На Daniel86 му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Steam.

  Steam.
  On your way to fame

  714
  647
  31 Мај 2011
  Ги познава на Windows со кабел како Xbox контролер?
   
 3. VerifiedUsers Overlay
  HardCorec

  HardCorec
  Unbeatable

  3,108
  4,389
  4 ноември 2013
  Машко
  Не, треба да купиш ресиверче за PC.
  (Без ресивер ако ги приклучиш на PC можеш само да ги полниш)
   
 4. Steam.

  Steam.
  On your way to fame

  714
  647
  31 Мај 2011
  тогаш ги ценам на 1500-1800 макс.
   
  На HardCorec му/ѝ се допаѓа ова.
 5. FLEGMA

  FLEGMA
  Epic

  8,452
  12,629
  2 Август 2012
  Машко
  Заради ресиверот и јас би дал проценка на 1500 - 2000 денари.


  Ресиверот е околу 13~15 долари на ebay
   
  На HardCorec му/ѝ се допаѓа ова.
 6. VerifiedUsers Overlay
  HardCorec

  HardCorec
  Unbeatable

  3,108
  4,389
  4 ноември 2013
  Машко
  Едниот е резервиран/продаден.
   
 7. Jedah

  Jedah
  Practice makes perfect

  915
  1,397
  6 ноември 2007
  1000 макс
   
  На HardCorec му/ѝ се допаѓа ова.
 8. masterwu

  masterwu
  Gaining Experience

  494
  378
  11 Февруари 2016
  Машко
  Оф топик: Кога планирав да земам ресиверче за брат ми, читав дека кинеските ресивери иако поевтини (тогаш беа околу 6-7 долари) се подобри од оригиналниот Микрософт ресивер. Наводно МС ресиверот имал некаква мана што по некое време откажвел ресиверот. Така да пред да си набавите, оригинален МС, гуглајте за повеќе инфо дали и колку е точно ова.
   
  На TylerMkD и HardCorec им се допаѓа ова.
 9. TylerMkD

  TylerMkD
  Unstoppable

  2,080
  3,410
  7 ноември 2014
  Машко
  Јас имам кинески (јбг, не знаев дека е кинески), единствен проблем е што не го познава Windows и мора мануелно да инсталираш драјвери (веќе постојат во Windows-от со Have Disk...). Го купив пред 8 години, сеуште тера, цената му беше 600 денари.

  Имам вклучува и 4 контролери, работи топ.
   
  masterwu, HardCorec и на neW1 им се допаѓа ова.
 10. VerifiedUsers Overlay
  Necromancer

  Necromancer
  Unstoppable

  3,183
  3,525
  24 Февруари 2012
  Машко
  GIS
  Нов 360 wireless контролер купив за околу 2500-600 денари од кај Драган АјДиСи, со ресивер комплет.

  Половен со ресивер нека биде 1500-700, ама без ресивер не знам бидејќи не знам каде се продаваат освен кинеските што ги спомнуваат погоре.

  Инаку јас немам никаков проблем со контролерот и ресиверот, неколку години работи перфектно и не губи конекција (иако ретко се користи сега).
   
 11. VerifiedUsers Overlay
  HardCorec

  HardCorec
  Unbeatable

  3,108
  4,389
  4 ноември 2013
  Машко
  Едниот заврши кај @Lalevskog

  Останува:
  2 x батерии, 2 x usb кабелчиња + контролерот = 1700 денари.
   
 12. VerifiedUsers Overlay
  HardCorec

  HardCorec
  Unbeatable

  3,108
  4,389
  4 ноември 2013
  Машко
  Резервиран (до утре) и вториот контролер.
   
 13. VerifiedUsers Overlay
  HardCorec

  HardCorec
  Unbeatable

  3,108
  4,389
  4 ноември 2013
  Машко
  Што се нема по светов...

  Повторно е на продажба контролерот.
   
 14. VerifiedUsers Overlay
  HardCorec

  HardCorec
  Unbeatable

  3,108
  4,389
  4 ноември 2013
  Машко
  Може и замена за 775 плоча + cpu + ram со моја доплата.
   
 15. TylerMkD

  TylerMkD
  Unstoppable

  2,080
  3,410
  7 ноември 2014
  Машко
  Раскажи... :D
   
  На HardCorec му/ѝ се допаѓа ова.
 16. VerifiedUsers Overlay
  HardCorec

  HardCorec
  Unbeatable

  3,108
  4,389
  4 ноември 2013
  Машко
  Резервирај го контролерот (го купувам 100%)!!!!
  После 20мин... ај резервирај го до утре... ке го земам сигурно...
  Наредниот ден, еј брат, абе немам толку пари... ако сакаш за XX сума праќај го ако не откажи резервација.

  Лудница.
   
  krema, ARMac, JunkieMKD и на уште 1 им се допаѓа ова.
 17. TylerMkD

  TylerMkD
  Unstoppable

  2,080
  3,410
  7 ноември 2014
  Машко
  Beggars can't be choosers!
   
  На HardCorec му/ѝ се допаѓа ова.
 18. VerifiedUsers Overlay
  HardCorec

  HardCorec
  Unbeatable

  3,108
  4,389
  4 ноември 2013
  Машко
  2 x батерии, 2 x usb кабелчиња + контролерот = 1500 денари
   
 19. VerifiedUsers Overlay
  Pane24

  Pane24
  Unstoppable

  4,214
  3,327
  31 oктомври 2012
  Машко
  Копач на етериум
  Sekojdnevie kaj mene :)
   
  На HardCorec му/ѝ се допаѓа ова.
 20. VerifiedUsers Overlay
  HardCorec

  HardCorec
  Unbeatable

  3,108
  4,389
  4 ноември 2013
  Машко
  Огласов ке биде отворен до петок, ако се продаде до петок, ОК, ако не ке си го чувам контролерот за мене :)
   
Слични теми
 1. Pinceta
  Одговори:
  11
  Прегледи:
  1,600
 2. LaLi
  Одговори:
  1
  Прегледи:
  455
 3. thexfiles125
  Одговори:
  8
  Прегледи:
  958
Вчитување...

Сподели

Вчитување...