Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
 • Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!
 • Хеј Гостин сакаш да отвориш нов оглас, но не можеш да го сториш тоа?
  Најверојатно си пропуштил дека е активиран нов сервис наречен ИТ Огласник Ѕирни го тука и ако сакаш да прочиташ повеќе, да дадеш некаква идеа, пофалба или критика за истиот куцни ни тука будно ја следиме темата и одговараме на вашите пораки.

  Со почит,
  Вашиот ИТ.МК

2 x Хард Дискови од 500GB

Статус
Затворена за нови мислења.

StalkeR

Guru
5 декември 2009
5.385
6.547

StalkeR

Guru
5 декември 2009
5.385
6.547
Едниот диск е со статус Good и без оштетени сектори

HDTune_Error_Scan_________ST3500418AS.png


Другиот е со статус Bad и без оштетени сектори. Се работи за грешка B8 која по гуглање дава дека е поврзано нешто со кеш меморијата. Дискот работи нормално барем во мое тестирање, префрла фајлови без проблем.

HDTune_Error_Scan_________ST3500312CS.png

HDTune_Health_________ST3500312CS.png
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
46.529
Мислења
964.360
Членови
34.902
Огласи
2.617
Најнов член
darko SNR
На врв Дно