1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

2 x Напојувања и 3 x HDD 1TB

Дискусија во форумот 'Продавам' започната од Mario.Bog, 14 Септември 2019.

 1. Mario.Bog

  Mario.Bog
  Gaining Experience

  857
  424
  15 Декември 2013
  Машко
  Се 2 продаваат напојувања Hantol 800w(500-600w real) и Maxcube 500w real power. Двете напојувања имаат 2 x 6+2 пински PCI-e конектори и можат без проблем да тераат графичка како RX580. Минимално користени во офис конфигурации.

  Цена 1500 денари по напојување.

  20190913_201645.jpg 20190913_201722.jpg

  Се продаваат и 3 дискови по 1TB, 2 x Seagate и 1 x Тoshiba

  Seagate по 1500 денари парче, а Toshiba 1300 денари.

  Еве и скриншот, од HDsentinel
  IMG-fe6bd7eb8c202e2fcae1c265f44a1727-V.jpg IMG-7953d8a4016779231a77007b07a0aa0a-V.jpg
  received_488668608377887.png
   
  Последна промена: 14 Септември 2019
  На Uber- му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Mario.Bog

  Mario.Bog
  Gaining Experience

  857
  424
  15 Декември 2013
  Машко
  Да нема забуни дисковите се 3.5" и се 7200rpm. :)
   
 3. Mario.Bog

  Mario.Bog
  Gaining Experience

  857
  424
  15 Декември 2013
  Машко
  Maxcube продадено, остануваат другите делови
   
 4. Mario.Bog

  Mario.Bog
  Gaining Experience

  857
  424
  15 Декември 2013
  Машко
  Нови цени Seagate 1400 ден. , Toshiba 1200ден.
   
 5. Mario.Bog

  Mario.Bog
  Gaining Experience

  857
  424
  15 Декември 2013
  Машко
  Цена за сите комплет 3800
   
Слични теми
 1. boro1
  Одговори:
  14
  Прегледи:
  1,247
 2. d_yor8
  Одговори:
  4
  Прегледи:
  771
 3. blackelf
  Одговори:
  12
  Прегледи:
  687
 4. toshex
  Одговори:
  11
  Прегледи:
  673
 5. gOJDO
  Одговори:
  13
  Прегледи:
  3,530
Вчитување...

Сподели

Вчитување...