1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

2 x 8GB Samsung PC4 2133MHz SO-DIMM

Дискусија во форумот 'Продавам' започната од Oktar, 1 Јуни 2020.

 1. VerifiedUsers Overlay
  Oktar

  Oktar
  Epic

  3,770
  11,394
  23 oктомври 2012
  Машко
  Продавам две плочки од гореспоменатиот и долусликнатиот модел на рам меморија. Што да кажам, немаат гаранција, ама исправни се, ги држи меморијата и досега немаат заборавено ништо од тоа што сум им рекол да запомнат. Цена, 1500 за една или двете за 3000 денари. Цената не е фиксна и може да оди нагоре на Ваше барање.

  20200601_150206.jpg 20200601_150215.jpg
   
  На TATA_MATA, Rukfash, Fatal1ty_ и уште 15 други им се допаѓа ова.
 2. VerifiedUsers Overlay
  Oktar

  Oktar
  Epic

  3,770
  11,394
  23 oктомври 2012
  Машко
  Во случај да сте заборавиле дека меморијава е на продажба... значи ви треба меморија! ;)
   
  artweb, Vlatzki, Rukfash и на уште 1 им се допаѓа ова.
 3. VerifiedUsers Overlay
  Oktar

  Oktar
  Epic

  3,770
  11,394
  23 oктомври 2012
  Машко
  Останати уште две парчиња од меморијата... :|
   
 4. VerifiedUsers Overlay
  Oktar

  Oktar
  Epic

  3,770
  11,394
  23 oктомври 2012
  Машко
  Се потроши меморијата :(
   
  На Deksa му/ѝ се допаѓа ова.
Слични теми
 1. Woofer
  Одговори:
  19
  Прегледи:
  1,447
 2. KalEl
  Одговори:
  0
  Прегледи:
  270
 3. stefan_mkd
  Одговори:
  1
  Прегледи:
  326
 4. KalEl
  Одговори:
  4
  Прегледи:
  475
 5. nikigo
  Одговори:
  3
  Прегледи:
  532
Вчитување...

Сподели

Вчитување...