1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Проценка 2 SO-DIMM мемории по 4 GB DDR4

Дискусија во форумот 'Продавам' започната од KalEl, 9 Декември 2019.

 1. KalEl

  KalEl
  Gaining Experience

  477
  72
  20 Август 2011
  Машко
  Оверклокер
  Ако може проценка за меморииве исто така ги менувам со моја доплата за една плочка од 8 GB или одат на продажба после проценката, све е во ред со нив, сакам да го надоградам лаптопот ама имам 2 слота кои се веќе пополнети, благодарам.

  Samsung M471A5143DB0-CPB 4 GB DDR4-2133 DDR4 SDRAM

  G Skill RipjawsV F4-2133C15-4GRS 4 GB DDR4-2133 DDR4 SDRAM
   
 2. flashgordon007

  flashgordon007
  On your way to fame

  662
  657
  15 Септември 2012
  Машко
  Неможам да ти ја проценам меморијата, ама ако размислуваш да ја продадеш - заинтересиран сум. Формирај цена и јави ми.
   
 3. KalEl

  KalEl
  Gaining Experience

  477
  72
  20 Август 2011
  Машко
  Оверклокер
 4. flashgordon007

  flashgordon007
  On your way to fame

  662
  657
  15 Септември 2012
  Машко
  Големо извинување. Ми се увртело во глава дека се содим-ддр2. Моја грешка.
   
 5. KalEl

  KalEl
  Gaining Experience

  477
  72
  20 Август 2011
  Машко
  Оверклокер
Слични теми
 1. KalEl
  Одговори:
  0
  Прегледи:
  269
 2. stevo15
  Одговори:
  5
  Прегледи:
  934
 3. Mao
  Одговори:
  1
  Прегледи:
  534
 4. gOJDO
  Одговори:
  54
  Прегледи:
  11,830
 5. gOJDO
  Одговори:
  23
  Прегледи:
  2,993
Вчитување...

Сподели

Вчитување...