1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Продадено 2 saphire nitro+ rx470 8gb

Дискусија во форумот 'Продавам' започната од Pane24, 12 Декември 2018.

Статус на темата:
Затворена за нови мислења.
 1. VerifiedUsers Overlay
  Pane24

  Pane24
  Unstoppable

  4,178
  3,242
  31 oктомври 2012
  Машко
  Копач на етериум
  Kartite se koristeni aktivno za mining so napraven undervolt i custom bios za mining so potrosuvacka od 120w od karta. Vo ispravna sostojba . Se prodavaat itno po Cena 100e od karta ili 6150 denari.Lokacija Skopje Madzari.
  Da napomenam dokolku sakate da se testira na lice mesto bi ve zamolil da se zeme konfiguracijata vasa i da se monitra na nejze so cel da si ja testirate, bidekji momentalno nemam maticni ploci za da testirame na moja ploca.
  IMG_20181212_155106.jpg IMG_20181212_155121.jpg
   
 2. VerifiedUsers Overlay
  Pane24

  Pane24
  Unstoppable

  4,178
  3,242
  31 oктомври 2012
  Машко
  Копач на етериум
 3. VerifiedUsers Overlay
  Pane24

  Pane24
  Unstoppable

  4,178
  3,242
  31 oктомври 2012
  Машко
  Копач на етериум
  Cenata si ostanuva istata 6150 denari za ovie karti. Ne nameravam pod taa cena da ja davam.
   
  На StefAngel му/ѝ се допаѓа ова.
 4. VerifiedUsers Overlay
  Pane24

  Pane24
  Unstoppable

  4,178
  3,242
  31 oктомври 2012
  Машко
  Копач на етериум
  Dodavam uste 10 karti plus za istata cena od karta. Popusti nema cenata si e krajna i finalna. Prifakjam evra , denari ili eth.
   
  На StefAngel му/ѝ се допаѓа ова.
 5. StefAngel

  StefAngel
  On your way to fame

  1,294
  791
  28 ноември 2015
  Машко
  Така е пане нека платат 15к ако сакаат нова карта :)
   
  На Pane24 му/ѝ се допаѓа ова.
 6. VerifiedUsers Overlay
  Pane24

  Pane24
  Unstoppable

  4,178
  3,242
  31 oктомври 2012
  Машко
  Копач на етериум
  7000 denari od graficka karta. A naskoro ke ima pokacuvanje na cenite na site graficki. Promocijata za eftini graficki zavrsi.
   
 7. Arabian

  Arabian
  Gaining Experience

  565
  276
  5 ноември 2013
  Машко
  Офф топик
  @Pane24 amd кои карти ке поскапуваат?
   
 8. xristijanGTI

  xristijanGTI
  Gaining Experience

  273
  295
  7 Март 2011
  Машко
  Студенат
  Со рипањето на бтц ќе рипнат и цените на графичките....
   
 9. Lokvan

  Lokvan
  Unstoppable

  2,407
  3,289
  12 Јануари 2016
  Машко
  Рипа Етереум? Или Биткоин? ;)
  едит: Ај да не се мешаме во продажба, се извинувам за офтопик.
   
  На Arabian му/ѝ се допаѓа ова.
 10. VerifiedUsers Overlay
  Pane24

  Pane24
  Unstoppable

  4,178
  3,242
  31 oктомври 2012
  Машко
  Копач на етериум
  Btc ako ripa , ripa i ETH . Vekje gi poskapea rigovite od kaj sto gi zemav. Ima vekje nekoja euforija na nagli kupuvanja rigovi i naracki.
   
  На Arabian и igor_igor им се допаѓа ова.
 11. VerifiedUsers Overlay
  Pane24

  Pane24
  Unstoppable

  4,178
  3,242
  31 oктомври 2012
  Машко
  Копач на етериум
  Se povlekuvaat od prodazba. Kluc.
   
 12. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  8,947
  12,247
  23 Јануари 2008
  Манга
  Копакабана, Рио Де Женеиро, Бразил...

  Копачка је туга превелика, мрдна работава со Етериум?
   
 13. VerifiedUsers Overlay
  Pane24

  Pane24
  Unstoppable

  4,178
  3,242
  31 oктомври 2012
  Машко
  Копач на етериум
  Se vrati isplatlivosta na dobro nivo i e na dobar pat da ide nagore 10x .
   
 14. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  8,947
  12,247
  23 Јануари 2008
  Манга
  Колку можам да ископам месечно со: 1x1080TI, 4x1070TI, 5x1070, 4x570 и 1x480?

  Во етериум?
   
  Последна промена: 24 Декември 2018
 15. VerifiedUsers Overlay
  Pane24

  Pane24
  Unstoppable

  4,178
  3,242
  31 oктомври 2012
  Машко
  Копач на етериум
 16. VerifiedUsers Overlay
  Pane24

  Pane24
  Unstoppable

  4,178
  3,242
  31 oктомври 2012
  Машко
  Копач на етериум
  greska.
   
  Последна промена: 24 Декември 2018
 17. Sludge.Factory

  Sludge.Factory
  On your way to fame

  577
  805
  7 Февруари 2014
  Машко
  Stomatolog
  околу 0.05 етх на ден, 1.5 етх на месец
   
 18. VerifiedUsers Overlay
  Pane24

  Pane24
  Unstoppable

  4,178
  3,242
  31 oктомври 2012
  Машко
  Копач на етериум
  Site safirki se rasprodadeni. Kluc
   
Слични теми
 1. gremlin
  Одговори:
  10
  Прегледи:
  1,986
 2. Pane24
  Одговори:
  1
  Прегледи:
  463
 3. Pane24
  Одговори:
  4
  Прегледи:
  777
 4. Pane24
  Одговори:
  4
  Прегледи:
  892
Вчитување...
Статус на темата:
Затворена за нови мислења.

Сподели

Вчитување...