1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

2 ruteri i VPN

Дискусија во форумот 'VPN и VLAN' започната од AlexDGreat, 2 Јуни 2009.

 1. AlexDGreat

  AlexDGreat
  Intern

  83
  0
  13 Февруари 2009
  imam VPN konekcija od doma za na rabota, imam ruter doma pa namesto da se konektiram celo vreme od komp dali moze ruterot (so mi e doma)celo vreme da bide vrzan na vpn.

  THX
   
 2. gdamjan

  gdamjan
  On your way to fame

  2,236
  513
  3 Април 2008
  Сѐ зависи од VPN протоколот (кој не си го напишал) и од рутерот што го имаш дома (што не си го напишал).

  вака на графчиња погледаното ... ништо не се гледа :)
   
 3. vlatkorun

  vlatkorun
  Intern

  633
  14
  8 Јуни 2007
  Се зависи од модело на рутеро и да, типо на VPN. На пример доколку на работа ти е IPSec VPN и твојот рутер дома подржува креирање на IPSec сесија кон рутеро на работа, можеш домашнио рутер да го сетираш пакетите кон IP адресата на рутеро на работа да ги енкапсулира/тунелизира со помош на IPSec.
   
 4. AlexDGreat

  AlexDGreat
  Intern

  83
  0
  13 Февруари 2009
  sakav da znam dali e mozno, fala ako mi treba nesto se nadevam deka ke mi pomogete :D izvinete shto ve maltretiram

  Pozdrav

  imate nekoj kratok tutorial ili how to, da go napravam toa :D ama ruterive ne se cisco
  Fala
   
 5. AlexDGreat

  AlexDGreat
  Intern

  83
  0
  13 Февруари 2009
  nema problem se snajdov :))))
   
 6. LiquidWorm

  LiquidWorm
  Администратор

  2,667
  183
  26 Март 2007
  Кажи како си се снашол.
   
Слични теми
 1. shemko
  Одговори:
  23
  Прегледи:
  3,504
 2. Haribda
  Одговори:
  1
  Прегледи:
  2,632
Вчитување...

Сподели

Вчитување...