• Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

2 PPPOE Koнекции

D

DimitarMK

Гостин
Имам Solo15 и WADSL. Имам и 2 LAN картички. Дали може да ги користам и двете конекции, па да добијам 2мегабита?:tainstven: Бидејќи кога ќе се поврзам на Solo15 или на WADSL, кога ќе пробам да се конектирам со другата конекција кажува дека уредот веќе се користи и не може да се користи. Прашањево ми е: Дали може на секоја конекција одделно да определам која мрежна да ја користи ( Local area connection или Local area connection 2)...

Фала. :bye1:
 

Aleks

Gaining Experience
18 мај 2007
5.748
288
Vo opciite na konekciite stavi i dvete razlichni mrezni da koristat a ne istata mrezna i za dvete konekcii. A za ova pobrz internet neznam kako kje moze da se napravi load balance na windows. Za na BSD sum slushnal deka takvo neshto moze da se izvede
 
D

DimitarMK

Гостин
Абе нема да одберам која конекција... да имаше, немаше да ја отварам темава :)

tnx, anyway :tainstven:
 

pudge

Intern
28 ноември 2007
128
1
nema u nikoj slucaj da ti raboti na windows,osven ako ne zemes ruter ili svicer so dva wan porta.
Znam deka ima sansi i so nekoj OS, e sea ne mi teknuva dali moze so BSD ili so ubuntu server edition.
 

Vavo

Intern
20 октомври 2007
273
17
Skopje
Мора да може да избереш.. всушност бираш картицата на што да ти се закачи.

Ама и ја мислам дека нема ништо да постигнеш..не е така едноставно... ќе имаш 2 IP адреси и ќе треба доста работа (во позадина) за да тоа функционира.

Ја сум пробал dial-up + WADSL ама само едната ја користи системот.. која ќе ја избереш default..ако вопшто се бираше не ми текнува
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43.676
Мислења
889.457
Членови
31.515
Огласи
40
Најнов член
sw1pe
На врв Дно