1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

2 половни лаптопи : HP pavilion 15-p110nz & Lenovo ThinkPad SL510

Дискусија во форумот 'Продавам' започната од dzunko, 9 Јуни 2019.

 1. dzunko

  dzunko
  Gaining Experience

  319
  265
  26 Септември 2007
  Машко
  На продажба два лаптопи :
  1. HP pavilion 15-p110nz
  Spec : 2015y / Silver Notebook 39.6 cm (15.6") 1366 x 768 pixels Intel® Pentium® N3540 ,4GB DDR3L-SDRAM, Intel® HD Graphics , Beats Audio
  Исправен без физички оштетувања ,тестиран на Win10 - 64bit , батеријата добра.
  Напомена :левите два усб порти не работат ( барем јас не успеав да ги проработам на Win10 - 64bit , десната УСБ порта работи!)
  Нема адаптер и хард диск !

  2. Lenovo ThinkPad SL510
  Spec : 2010y / Processor Intel Core 2 Duo T6670 , 15.6 inch 16:9, 1366 x 768 pixel,
  Graphics HD 4500 Series
  4GB DDR3, батеријата добра.
  Исправен ,без физички оштетувања,тестиран на Win10 - 64bit
  Нема адаптер и хард диск !

  -Следуваат слики по ваше барање.

  Кој ги сака можи да си ги оспособи купувајќи ХДД (ССД) и адаптер-полнач , или можи да се користат за делови
  - ЦЕНА : 5000 ден. за двата лаптопи
   
  Последна промена: 9 Јуни 2019
  На Peceto му/ѝ се допаѓа ова.
 2. dzunko

  dzunko
  Gaining Experience

  319
  265
  26 Септември 2007
  Машко
  Резервација
   

Сподели

Вчитување...