• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

2 moi modela

  • Ја почнал/а темата
  • #1

Goroner

Intern
28 април 2007
313
13
Zdravo sakam da vi gi pokazam 2 moi modela (gitari) , toa se explorer i les paul
raboteni se vo maya 2008 , inace xsi mnogu go rabotam samo sto od pred nekoe vreme se prefrliv malce na mayata da ja naucam podobro aj eve vi sliki videte gi poz ,cekam mislenja :D


exolorer:
les paul

 

''TcM>>

Intern
6 јануари 2008
961
39
Dobri ti se i dvata modela, ali vtorata mi se sviga pojke.... ili prvata:zbunet3: so znam, dvete se dobri:D
 

The Shadow

Intern
30 март 2008
576
5
ne e loso.Pretpostavuvam deka seuste mislis da rabotis na modelite i deka zatoa ne si napravil render na scenata.inace super e:bravo:
 
  • Ја почнал/а темата
  • #4

Goroner

Intern
28 април 2007
313
13
yap , ima uste za rabotenje na pr. teksturi nemaat i use nesto ke se dotera samo da imam malce poise vreme sea skolo use :muahaha:
 

The Shadow

Intern
30 март 2008
576
5
Onda prodolzi,dobro e sto nekoj pokaza nekoja negova rabota vo 3D program(zavrsena ili ne sepak e dobro).:bravo:
 

darecarcemb

Intern
8 април 2008
236
21
Не се лоши моделите. Одлично моделирање, Баш би сакал да го видам крајниот рендер.
Само продолжи така.:bravo::bravo:
 

StarBuck

Intern
16 февруари 2008
1,295
48
Nice... Како голем фан на гитари, ќе чекам краен резултат... :)
 
M

Mr.Alien

Гостин
Супер работа....терај до крај.

А ако примаш нарачки....може еден Fender Stratocaster :rolleyes:?Les Paul може да биде и црн, а и црно црвен (тиграста). Копија на Les Paul со (тиграсти) црно-црвени шари имав некогаш давно...~20 год?
 
M

Mr.Alien

Гостин
@starbuck

Тоа ми е изворнот аватар, од кога се зачленив на форумот. До сега неколку пати го менував, па се вратив на оригиналот. Белки не сум и во живо волку ружен :plachko2:?
 

vasildb

Intern
17 април 2007
209
6
Супер работа....терај до крај.

А ако примаш нарачки....може еден Fender Stratocaster :rolleyes:?Les Paul може да биде и црн, а и црно црвен (тиграста). Копија на Les Paul со (тиграсти) црно-црвени шари имав некогаш давно...~20 год?
Дејвид Гилмор прави чуда со ваква.:D
Btw можеш и да си заработиш нешто со моделиве
www.turbosquid.com
 

^Predator

Intern
12 март 2008
293
18
То мајсторе. Gibson- от прекрасно си го моделирал. Продолжи со работата:bravo:
 
  • Ја почнал/а темата
  • #15

Goroner

Intern
28 април 2007
313
13
moze naracki :p

E sea ke zemam da modeliram stratokaster zasto mi naraca i onaka ke imam slobodno vreme :D i ke ja pratam koga ke zavrsam poz!
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44,058
Мислења
861,179
Членови
29,914
Најнов член
Jinzoo
На врв Дно