• Поради преголемиот интерес за графички карти, и злоупотребата на платформата за личен профит, се забранува проценка на графички карти на неопределено време.
    Секој кој нема да го почитува ова правило ќе му биде одземено правото на огласување перманентно.

    Со почит It.mk
  • Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Проценка 2 Mining Rigs плус неколку додатоци

  • Ја почнал/а темата
  • #1

CykaBlyat

Gaining Experience
22 октомври 2016
467
307
На гробишта
Барам проценка на два ригој што ги имам и графички.
прв риг:
Asrock H81 pro btc
Celeron ( не ми текнува каков)
2GB RAM DDR3
20 рајзери комплет
6x RX 470 4GB Nitro+
2x Sharkkoon Silentwind 750w 80+ Bronze

Втор риг
MSI Z270 A PRO
4GB DDR4 RAM
Celeron (незнам каков)
4x RX 570 4GB Pulse
1x Gigabyte G750H 750W 80+ Gold
1x EVGA Supernova G3 750W 80+ Gold

1x RX 580 4GB Pulse
1x RX 580 4GB Asus Dual
1x GTX 1060 3GB Gigabyte G1 Gaming OC

Барам проценка
 

rippermkd

Gaining Experience
11 јануари 2016
467
375
Bitola
rippermkd's setup  
Processor & Cooler
ryzen 7 2700 @4150MHz, custom EKWB / bykski watercooler
Motherboard
ASUS Crosshair hero VII
Storage
samsung 970evo 500gb; asgard NVME 1TB 4tb HDD
PSU
XFX pro 1000W
RAM
kingston savage @3200 cl13
Video card
ASUS ROG STRIX RX5700
Case
JNC nekoe Modirano do daske
Mouse
rapoo v320
Keyboard
motospeed GK89
Monitor
LG 27gl850
OS
win10
h
Барам проценка на два ригој што ги имам и графички.
прв риг:
Asrock H81 pro btc 1500mkd
Celeron ( не ми текнува каков) 500mkd
2GB RAM DDR3 200?
20 рајзери комплет ??
6x RX 470 4GB Nitro+ 4000 parce
2x Sharkkoon Silentwind 750w 80+ Bronze 2500 parce

Втор риг
MSI Z270 A PRO 4000? ne sum siguren
4GB DDR4 RAM 1000mkd
Celeron (незнам каков) 500
4x RX 570 4GB Pulse 5000 parce
1x Gigabyte G750H 750W 80+ Gold 3000
1x EVGA Supernova G3 750W 80+ Gold 3500

1x RX 580 4GB Pulse 4500
1x RX 580 4GB Asus Dual 4500
1x GTX 1060 3GB Gigabyte G1 Gaming OC 5500
Барам проценка
 

rippermkd

Gaining Experience
11 јануари 2016
467
375
Bitola
rippermkd's setup  
Processor & Cooler
ryzen 7 2700 @4150MHz, custom EKWB / bykski watercooler
Motherboard
ASUS Crosshair hero VII
Storage
samsung 970evo 500gb; asgard NVME 1TB 4tb HDD
PSU
XFX pro 1000W
RAM
kingston savage @3200 cl13
Video card
ASUS ROG STRIX RX5700
Case
JNC nekoe Modirano do daske
Mouse
rapoo v320
Keyboard
motospeed GK89
Monitor
LG 27gl850
OS
win10

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,498
Мислења
845,434
Членови
29,300
Најнов член
Valentina!
На врв Дно