• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

2 in 1 charger каде да најдам?

  • Ја почнал/а темата
  • #1

TouchIT

On your way to fame
9 јули 2018
656
570
Bitola
Здраво ме интересира кај можи да најдам тука за да не нарачувам од али 2 in 1 wireless charger за iphone и apple watch вакво нешто како на сликата
71XIea4IzKL._AC_SL1500_.jpg
 

Astro

Epic
20 јуни 2012
7,468
10,569
Astro's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 2600 + Deepcool Lucifer K2
Motherboard
Gigabyte B450 Aorus PRO
Storage
Western Digital 500GB NVME
PSU
EVA SuperNova 550w
RAM
2 x 8Gb Kingston HyperX DDR4-3200
Video card
Gigabyte GeForce 1060 6Gb G1 Gaming
Case
Corsair, не знам какво е.
Mouse
Dell Optical
Keyboard
Microsoft
Monitor
Dell P2417H
OS
Windows 10 Pro x64
Чим си премиум фраер ќе си купиш батка 150 евра комбиниран чарџер, вакво нешто ефтино не сум видел, Apple наплаќаат Royalty за вакви кинески акцесоари, така да не се ефтини во никој случај.
 

Steff_92

Gaining Experience
28 јули 2017
127
59
Куманово
Ги има во Мобеликс и Ледиком, ама проблемот кај нив што се max 12w на полнач за телефонот и нема fast charging.
Исто и тие од Aliexpress се такви. (пази на рекламите од Ali кај што викаат 18w, а всушност прават збир од 12w телефон, 5w слушалки, 1w сат. :) )
 

Војвода

Unstoppable
26 октомври 2012
2,139
3,393
Скопје
Војвода's setup  
Processor & Cooler
i7 4790k @4.5ghz - 1.2v || Noctua D14
Motherboard
Asus z97-A
Storage
OCZ Vector 128gb (OS) + Samsung 840 pro 512gb + WD Blue 320gb + WD Blue (EZEX) 1TB
PSU
Antec TPC 650w 80+ Gold
RAM
2x8gb DDR3 G-Skill Sniper CL11 @2400mhz
Video card
XFX RX 580 GTS
Case
CM Storm Trooper
Mouse
Logitech G502 Proteus Spectrum/Logitech G400S/Logitech mx310
Keyboard
Asus Strix Tactic Pro ( CherryMX Brown)
Audio
E-MU 0202 + Marantz sr5500 + DIY speakers + Eltax Atomic A 10 sub + SteelSeries 9h
Monitor
Dell U2414H 1080p @74hz
OS
Windows 10 Enterprise LTSB

Torte Mobile

Gaining Experience
17 ноември 2015
264
249
Ако не си се снашол има ваков

 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,027
Мислења
837,049
Членови
28,966
Најнов член
dedecds
На врв Дно