1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

2.5" HDD Seagate/Toshiba/HGTS

Дискусија во форумот 'Продавам' започната од Mario.Bog, 24 Април 2019.

 1. Mario.Bog

  Mario.Bog
  Gaining Experience

  779
  385
  15 Декември 2013
  Машко
  Продавам неколку парчиња 2.5" дискови 500gb од различни производители Seagate/Toshiba/HGTS половни и нови(минимално користени 0-10 дена) извадени поради замена со ссд.

  Цена половни 1200 денари, нови 1400 денари, за земени 4-5 парчиња екстра попуст. :)
   
  Последна промена: 24 Април 2019
  На Banjifiko му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Banjifiko

  Banjifiko
  Unstoppable

  2,868
  3,929
  28 oктомври 2008
  500 GB?

  (Испратено од Mi A1 Radioactive)
   
 3. Mario.Bog

  Mario.Bog
  Gaining Experience

  779
  385
  15 Декември 2013
  Машко
  Да 500gb додадено, сум испуштил :)
   
 4. Mario.Bog

  Mario.Bog
  Gaining Experience

  779
  385
  15 Декември 2013
  Машко
  Нови цени половните дискови 1000 денари, новите по 1200 денари.
   
 5. Mario.Bog

  Mario.Bog
  Gaining Experience

  779
  385
  15 Декември 2013
  Машко
  Половните 800 денари, новите по 1000 денари и имам 1х640gb и 1×500gb кои не се 100% исправни за нив цена 400 денари. :)
   
 6. Mario.Bog

  Mario.Bog
  Gaining Experience

  779
  385
  15 Декември 2013
  Машко
Слични теми
 1. mr.wicket
  Одговори:
  0
  Прегледи:
  564
 2. c0mrade

  Проценка Toshiba Satellite L750-1N0

  c0mrade, 9 Април 2017, Во форумот: Продавам
  Одговори:
  8
  Прегледи:
  783
 3. iface
  Одговори:
  1
  Прегледи:
  346
 4. borcep
  Одговори:
  4
  Прегледи:
  568
 5. SpiritBond
  Одговори:
  4
  Прегледи:
  631
Вчитување...

Сподели

Вчитување...