1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Проценка 2.1 звучници Logitech Z533

Дискусија во форумот 'Продавам' започната од fuzzjaw, 3 Јануари 2020.

 1. fuzzjaw

  fuzzjaw
  Practice makes perfect

  1,162
  1,791
  13 Јануари 2014
  Машко
  Со намера сум да земам други, па ме интересира проценка на звучнициве да видиме дали ќе ги продавам воопшто. Logitech Z533, 2.1 со volume adjuster. Детали овде, кај производителот. Купени се од Анхоч пред околу две години, цената беше ~6,500 а моментално се 5,990. Гаранцијата им е истечена, и користени се скоро секојдневно. Никогаш не се пуштени над 50%, избегавам гласна музика по дома ако не е на слушалки.

  Вуферот има два инпути, 3.5mm и stereo RCA. На volume adjuster-от има два 3.5mm портови, in/out, и слајдер за подесување на басот. За секојдневна употреба се одлични. Ги менувам само за да земам нови, јас немам забелешки за квалитетот или состојбата.

  Состојбата на вуферот, volume adjuster-от, и десниот звучник е 10/10, како козметичка така и функционална. На левиот звучник е оштетена средината од конусот, таква е веќе година и пол. Во чистење со крпа притиснав повеќе него што требаше и пропадна навнатре. Пробав да го извлечам ама не успеав. Козметички нервира малку, ама за моиве (неистренирани) уши, нема разлика во звукот. Се гледа подолу на фотографијата.

  Доаѓаат со кутијата и сите пропратни кабли.

  EDIT: После 8ми сум во Скопје, можат да се видат и пробаат.

  20200102_175049.jpg
  20200102_175026.jpg

  20200102_175018.jpg

  20200102_175009.jpg

  20200102_175005.jpg
   
 2. Goran27

  Goran27
  Gaining Experience

  297
  318
  5 Јануари 2014
  Машко
  3000 den , toa ne ti tekna da go smuknis so pravosmukalka ? kaj mene mi ima uspeano na poranesni zvucki
   
  На Gjurc1n0t му/ѝ се допаѓа ова.
 3. fuzzjaw

  fuzzjaw
  Practice makes perfect

  1,162
  1,791
  13 Јануари 2014
  Машко
  Не ми текнало. Ќе пробам кога ќе се вратам Скопје, фала ти.
   
  На Goran27 му/ѝ се допаѓа ова.
 4. DaVoRkNe

  DaVoRkNe
  Unstoppable

  3,814
  3,979
  1 Септември 2011
  Машко
 5. fuzzjaw

  fuzzjaw
  Practice makes perfect

  1,162
  1,791
  13 Јануари 2014
  Машко
  Не успеав да го решам звучникот со правосмукалка, така да останува каков што е на сликите. Во недостаток на дополнителни проценки, одат на продба по цена од 2,800 денари.
   
 6. fuzzjaw

  fuzzjaw
  Practice makes perfect

  1,162
  1,791
  13 Јануари 2014
  Машко
  Звучниците се повлекуваат од продажба.
   
Слични теми
 1. BEST
  Одговори:
  6
  Прегледи:
  667
 2. dangthe
  Одговори:
  17
  Прегледи:
  1,937
 3. efto
  Одговори:
  15
  Прегледи:
  891
 4. rippermkd

  Продадено logitech g203 prodigy RGB

  rippermkd, 2 Јуни 2019, Во форумот: Продавам
  Одговори:
  7
  Прегледи:
  961
 5. SpiritBond

  Продадено Logitech MX Anywhere 2S

  Одговори:
  7
  Прегледи:
  976
Вчитување...

Сподели

Вчитување...