1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

1TB на еден штраф :)

Дискусија во форумот 'Oстанато' започната од Trixx, 2 ноември 2015.

 1. Trixx

  Trixx
  Gaining Experience

  118
  128
  16 Јануари 2011
  Наместо магнетни плочи отсега најновата генерација на хард дискови користи штрафови и мутери...

  http://off.net.mk/pisma-na-chitateli/kineski-pisma-na-chitateli

  Сеуште нема официјални податоци за брзината но се верува дека новите „штраф“ хард дискови се 6-7 пати побрзи од SSD дисковите.
   
  На tupacan, c1r4k, ImWiked и уште 6 други им се допаѓа ова.
 2. goce03

  goce03
  Practice makes perfect

  903
  1,550
  20 Јануари 2015
  Машко
  Не е ни прв ни последен, сепак во овој случај кинезов се потрудил стручно да ги залепи шттрафовите и мутерите симетрично, да биде тежината избалансирана.:D
   
  xenon, ImWiked, borcep и на уште 1 им се допаѓа ова.
 3. Daniel86

  Daniel86
  Guru

  2,715
  7,090
  28 Мај 2013
  Машко
  Електроника
  Квалитетна дипла за у бетон, не штедел Mr. Ricemoney, знаел дека ќе се најде некој ден за да закачиш клима на ѕид, абе тоа е домаќин чоек.
   
  На xenon, Boldozer, Стап и уште 4 други им се допаѓа ова.
 4. DarkEnchanter

  DarkEnchanter
  Practice makes perfect

  1,760
  1,250
  17 Август 2014
  Машко
 5. bogoevski

  bogoevski
  Unstoppable

  1,649
  2,653
  29 ноември 2009
  Машко
  Сваштара
  USB Flash Drive од времето на дедо Ное.
   
 6. ImWiked

  ImWiked
  Gaining Experience

  400
  343
  14 ноември 2014
  Машко
  Тие навртките за System Reserved изгледа :p
   
 7. FLEGMA

  FLEGMA
  Epic

  8,467
  12,643
  2 Август 2012
  Машко
  Колку си бистар LOL
  :)

  btw
  Ова одамна го имам гледано.
  Врв е лажниот процесор односно амбалажата
  Fake_Intel_Processors_Overclockersforums.jpg
   
  На Boldozer, the_maker, gokica и уште 3 други им се допаѓа ова.
 8. SaleSk

  SaleSk
  Arzt

  4,596
  5,163
  20 Април 2007
  Машко
  Незнам колку се веродостојни сликите од првиот пост, и мислам дека е лага прикаската. Мислам дека сликите се симнаати од нет, ги имаше некаде уште одамна. Искрено ме мрзи да ги барам.
  :)

  Инаку има многу чести случаи од овој тип! :)
   
  На Oktar му/ѝ се допаѓа ова.
 9. sasoxmkd

  sasoxmkd
  Gaining Experience

  77
  62
  16 ноември 2011
  Машко
  Закон се жолтите :hay:
   
 10. hipo

  hipo
  Practice makes perfect

  1,630
  1,408
  27 Јануари 2011
  Машко
  Вакави превари има и ке има, дур има овци ке има и волна. Оваа почна уште кога 2ТБ за 2.5“ диск беше научна фантастика. Ама има луѓе кои сакаат за ефтини пари да купат голем капацитет. И муабетот почнува со...овие лопови кај нас за 200евра го продаваат јас за 50 го нарачав од интернет...е па земи си ги шрафовите и закачи си ги податоците на нив :oh:
   
  На mviktors му/ѝ се допаѓа ова.
 11. kirev

  kirev
  Unstoppable

  5,295
  3,704
  31 Мај 2010
  Машко
  ICT ветеран
  Оној Пољакот со iPad од ebay што се пали и после се гаси е најбољи
   
 12. gOJDO

  gOJDO
  Epic

  9,427
  13,535
  23 Јануари 2008
  Манга
  Ајфон 5 беше мислам...
   
 13. Викса

  Викса
  On your way to fame

  517
  647
  12 Март 2011
  Машко
  Читав за оваа луп финта поодамна , односно кинезот ставил усб кое цело време впишува одново така да од 1 гб фајл ќе ги има само последните 10мб ископирано и ќе биде корумпиран фајл но ќе постои на хардот :) :)
   

Сподели

Вчитување...