• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

1GB pred 20 godini i denes

_EAX

Intern
17 август 2007
827
6
www.rutix.byethost17.com
hiihih cudo.

bas pred nekoj dengledav nekoj dokumentarec za hacking so steve wozniak i drugite momcinja i zborea kako go napravile prviot kompjuter. se dogovorile aj ke pravime kompjuter i go napravile . u denesno vreme da se soberat 2000 luge nema da mozat da napravat edna obicna programa.

nekako ko da bile mnogu pametni lugeto porano :))
 

Gdsgn

Intern
23 септември 2007
97
21
Хехехе добро е ова....WoW 20 години значи што прават ц ц ц....
@_EAX
Друже тоа што се случува денес е само затоа што луѓето гледаат песимистички, уствари не сите се такви.
 

Drash

Intern
14 јули 2007
252
3
Не дај боже да одиш кај другар да земеш нешто откај него и да живее на 7-ми спрат и да не работи лифтот :LOL: :LOL:
 

Dare

Intern
8 април 2007
141
2
генијалноста е честа како воздухот што го дишеме...
во превод секој човек е свој сопствен гениј (ова не се филозофии).
Hard work, persistence, hope. Барем тоа го имале тие ;)
 

igorkrst

Intern
13 јули 2007
400
1
Што има везе?
Напиши Соње т.е Sonje во Гугл’рт ќе видиш ќе те однесе во Северна Замбија. Зашто да нема место Дебар во Канада.:LOL:

(За тие што не знаат Соње е село и викендашка населба на Водно)
 

reng

Intern
13 август 2007
683
19
Замислете како во иднина би биле тера бајт или оние поголемите. Ќе ги споредуваат големите компјутери со малецки мемории како на сликата.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,751
Мислења
856,674
Членови
29,749
Најнов член
dukata
На врв Дно