1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

18.000 членови

Дискусија во форумот 'IT.mk известувања' започната од D, 6 Декември 2017.

Тагови:
Статус на темата:
Затворена за нови мислења.
 1. D

  D
  Администратор

  3,247
  1,703
  31 Март 2007
  Ви благодариме на довербата. :)

   
  На Boce!, hemicharot, igor_xxxx и уште 30 други им се допаѓа ова.
 2. StOrMK

  StOrMK
  Gaining Experience

  741
  388
  25 Јули 2015
  Машко
  Економетричар, Ph.D
  Уште многу членови нека се. :D
   
 3. kirev

  kirev
  Unstoppable

  5,295
  3,704
  31 Мај 2010
  Машко
  ICT ветеран
  Од кои што овој месец има активни 500 души? (не е мала бројката, само ме интересира)
   
 4. Fatal1ty_

  Fatal1ty_
  Großmeister

  21,501
  25,563
  28 Февруари 2008
  Машко
  Experienced Web Developer
  Ако баш те интересира статистика ;)
  Screenshot_1.jpg
   
  На Boce!, TATA_MATA, Jovan2389 и уште 6 други им се допаѓа ова.
 5. kjosmofon

  kjosmofon
  Баниран/a

  3,742
  5,709
  7 oктомври 2011
  kalfa
  по овој повод на @Metuzalem да му се даде орден за најдобронамерен и највреден член.
   
  На Chicco69, TATA_MATA, DennyMK и уште 4 други им се допаѓа ова.
 6. igor_igor

  igor_igor
  Unstoppable

  2,055
  3,128
  2 Септември 2012
  Машко
  Од кои 6000 членови се од Бутел и Радишани. :p
   
  На skullmonkey му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Fatal1ty_

  Fatal1ty_
  Großmeister

  21,501
  25,563
  28 Февруари 2008
  Машко
  Experienced Web Developer
  Не ми го закачај бутел.... ;)
   
  На igor_igor му/ѝ се допаѓа ова.
 8. HijackHacker

  HijackHacker
  Gaining Experience

  5,108
  296
  21 Февруари 2008
  Машко
  Web Designer
  Damn, it's been a while. Среќно момци и девојки!
   
  NecrotoX, psyside, AleksandarCaki и на уште 1 им се допаѓа ова.
 9. bogoevski

  bogoevski
  Unstoppable

  1,649
  2,653
  29 ноември 2009
  Машко
  Сваштара
  Ajoooj meni, osamnaest tisuća ljudi.... bok žurim.
   
  На Costigan_Jr му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Metuzalem

  Metuzalem
  Epic

  6,385
  11,583
  28 ноември 2010
  Машко
  Tootle puffer
  [​IMG]
   
  На goran_oh, TATA_MATA, DennyMK и уште 2 други им се допаѓа ова.
 11. Daniel86

  Daniel86
  Guru

  2,703
  7,056
  28 Мај 2013
  Машко
  Електроника
  Ај сеа да избереме член од форумов што јаде шамари ко овој од видеото :oh:
   
 12. Pane24

  Pane24
  Unstoppable

  4,378
  3,699
  31 oктомври 2012
  Машко
  Копач на етериум
  Честито ! Еден и единствен ИТ форум е у МКД.
   
  На kirev му/ѝ се допаѓа ова.
 13. krema

  krema
  Professor

  10,007
  9,644
  24 Јуни 2009
  Машко
  И мојот глас за орден оди кај @Metuzalem.

  Честички до администрација. :)
   
  На Metuzalem му/ѝ се допаѓа ова.
 14. NecrotoX

  NecrotoX
  Unstoppable

  2,818
  2,670
  4 Март 2013
  Машко
  Илустратор
  Честито, и специјален поздрав до темата за криптовалути како најголем регрутер на нови членови :)
   
  На Costigan_Jr, SiPy`, Oktar и уште 2 други им се допаѓа ова.
 15. shooter

  shooter
  Gaining Experience

  540
  352
  2 Март 2010
  Машко
 16. marko.bangiev

  marko.bangiev
  Gaining Experience

  66
  97
  30 Април 2017
  Машко
  Ај за многу години нека е :D
   
 17. kirev

  kirev
  Unstoppable

  5,295
  3,704
  31 Мај 2010
  Машко
  ICT ветеран
  Уф, кога ќе пропадне Биткоинот сите ќе избегаат, пак по старо...
   
  bxxxn, NecrotoX и на Banjifiko им се допаѓа ова.
 18. Pane24

  Pane24
  Unstoppable

  4,378
  3,699
  31 oктомври 2012
  Машко
  Копач на етериум
  Neka propagja btc bitno e ke zivee uste dolgo vreme temata prodavam :D i znam deka ke bide polna so graficki za badijala.
   
 19. Banjifiko

  Banjifiko
  Unbeatable

  2,980
  4,217
  28 oктомври 2008
  Што пиеш за ова?:D
   
  На kirev му/ѝ се допаѓа ова.
 20. Astro

  Astro
  Guru

  6,244
  8,646
  20 Јуни 2012
  Машко
  ERP Consultant, MCSA, SQL
  18.000 членови, минус 1 - стариот мој, он замина од светов...
  Иначе бројката ко бројка е небитна, дал биле 18.000 или 1800 или 180.000. Битно тазе месо да доаѓа и да останува тука, да партиципира како тие 50-тина на кои можеш да сметаш во секој момент. Знам дека не е до администрацијата, од нив сум презадоволен, многу фактори се, ама желбата за нови и активни секогаш ќе ми остане. На крајот на денот, форумов треба да го оставиме на некого кога ќе решиме да се пензионираме.

  Благодарност до екипата, и во горниот и во долниот дом.
   
  borcep, psyside и на kirev им се допаѓа ова.
 21. gokica

  gokica
  Модератор

  8,457
  10,403
  13 Јуни 2009
  Форумот опстојува многу долго време благодарение на вредните и активни членови.

  Има по малку од се. Пазарлук, шеги, цинизам и се друго што е својствено за луѓето. Но јадрото се оние кои не поврзуваат сите и создаваат зависност да се вратиме и да читнеме/партиципираме повторно.

  Мислам и дека формуот создава впечаток дека колку и да ни е земјава малечка, сепак е рамо до рамо со развиените земји во поглед на информираност и следење на тековите што мислам дека не е толку често кај нас. Ова ја прави оваа заедница уште позначајна.

  Честитки и со срека во иднина ИТ.мк!
   
  На esquimaux, borcep, Oktar и уште 10 други им се допаѓа ова.
 22. Banjifiko

  Banjifiko
  Unbeatable

  2,980
  4,217
  28 oктомври 2008
  Време е за една масовна собиранка.
  Btw, со 18К членови на следните избори имаме сигурни два пратеника...
   
  На Zippo и AleksandarCaki им се допаѓа ова.
 23. Astro

  Astro
  Guru

  6,244
  8,646
  20 Јуни 2012
  Машко
  ERP Consultant, MCSA, SQL
  Е за политика јас би сечел глава (аналогија: пинови од процесор..... wait, тие со LGA се имуни :D )
   
  На Banjifiko му/ѝ се допаѓа ова.
 24. HardCorec

  HardCorec
  Unbeatable

  3,126
  4,550
  4 ноември 2013
  Машко
  Браво!
  Да се множат... (жените на форумов) :innocent:
   
  На StOrMK и krema им се допаѓа ова.
 25. krema

  krema
  Professor

  10,007
  9,644
  24 Јуни 2009
  Машко
  Ептен исто мислиме:)
   
  На FLEGMA и HardCorec им се допаѓа ова.
Слични теми
 1. Alexandar
  Одговори:
  23
  Прегледи:
  2,654
 2. AMD_fan
  Одговори:
  195
  Прегледи:
  31,230
 3. edabekojsiti
  Одговори:
  6
  Прегледи:
  1,642
 4. DaVoRkNe
  Одговори:
  22
  Прегледи:
  1,389
 5. Fatal1ty_
  Одговори:
  21
  Прегледи:
  1,789
Вчитување...
Статус на темата:
Затворена за нови мислења.

Сподели

Вчитување...